Higran RS 1684 - PP do produkcji tacek spienionych

Higran RS 1684 - PP do produkcji tacek spienionych
Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż Sp. z o.o., która jest w pełni zależna od Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. w swej ofercie handlowej proponuje innowacyjny gatunek z asortymentu firmy Basell. Jest nim Higran RS 1684, nowy gatunek polipropylenu do produkcji tacek spienionych.

Higran RS 1884 charakteryzuje się wyjątkowo wysoką wytrzymałością w stanie stopionym i jest stosowany przez przetwórców, którzy wykorzystują tworzywa wysokiej jakości, przede wszystkim do produkcji spienionych tacek do pakowania mięsa, ryb, drobiu, dań gotowych oraz warzyw.

W porównaniu do spienionego polistyrenu Higran RS 1684 oferuje szereg zalet. Pojemnik z tworzywa Higran zachowuje stabilność wymiarów i kształtu podczas napełniania na gorąco oraz może być podgrzewany wraz z zawartością w kuchence mikrofalowej. Dzięki unikalnej strukturze materiału charakteryzuje się także wyjątkową estetyką.

Spienione tacki do pakowania żywności wykonane z polipropylenu Higran RS 1684. Gęstość materiału 0,5 kg/m3, produkcja na konwencjonalnej linii do przetwarzania polipropylenu. Higran RS 1684 stosowany jest jako składnik mieszanki w połączeniu z homopolimerem lub kopolimerem w zależności od warunków i temperatury użytkowania opakowania.

Higran RS 1684 gwarantuje także zachowanie stabilności procesu wytłaczania folii i termoformowania oraz znaczący wzrost wydajności produkcji w porównaniu z niespienionym polipropylenem. Zamiana przetwarzanego tworzywa na Higran nie pociąga za sobą konieczności zmian w wyposażeniu linii produkcyjnej. Higran RS 1684 produkowany jest w oparciu o najnowocześniejszą technologię firmy Basell – Spherizone.

Higran RS 1684 może być także stosowany poza branżą opakowaniową. Doskonale sprawdza się w aplikacjach wymagających wysokiej wytrzymałości takich jak motoryzacja czy budowa części maszyn.

Zalety tworzywa Higran RS 1684
 • Redukcja masy i kosztów wyrobu.
 • Stabilność kształtu podczas napełniania na gorąco.
 • Możliwość pasteryzacji.
 • Możliwość podgrzewania wraz z zawartością w kuchence mikrofalowej.

Typowe zastosowania tworzywa Higran RS 1684
 • Tacki spienione.
 • Naczynia jednorazowe.

Właściwości tworzywa Higran RS 1684
 • MFR = 3,0 g/10 min
 • Moduł sztywności = 1700 MPa
 • Udarność = 6 kJ/m2 (23°C)
 • Udarność = 4 kJ/m2 (0°C)
 • Temperatura mięknięcia, Vicat = 149

###


Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż Sp z o.o., jest spółka handlową w pełni zależną od Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. wprowadza wysokie standardy w przemyśle i przetwórstwie tworzyw sztucznych w Polsce poprzez dwie fabryki w Płocku. BOP jest spółką joint venture, utworzoną przez Basell Europe Holdings B.V. i PKN ORLEN S.A., w której każdy z partnerów ma 50% udziałów. Spółka posiada w Płocku światowej skali bliźniacze zakłady do produkcji polipropylenu i polietylenu. Basell jest producentem i dystrybutorem polipropylenu i polietylenu. Stale udoskonala technologie produkcji. Jest liderem w ich opracowywaniu i rozwijaniu. PKN ORLEN S.A. to jeden z liderów przemysłu naftowego w Europie Centralnej, największy polski producent wyrobów petrochemicznych, przetwórca ropy naftowej oraz dystrybutor światowej klasy paliw i produktów ropopochodnych.