Hopium wykorzystuje platformę 3DExperience do prac nad pojazdem napędzanym wodorem

Hopium wykorzystuje platformę…

Dassault Systèmes ogłosiło, że francuska firma Hopium wykorzystuje platformę 3DExperience w chmurze podczas procesów projektowania i rozwoju pierwszych prototypów napędzanego wodorem pojazdu klasy premium o nazwie Hopium Machina.

Platforma 3DExperience oferuje Hopium zintegrowane aplikacje do projektowania, rozwoju produktu i symulowania oraz współpracy w ramach środowiska opartego na chmurze obliczeniowej. Hopium wykorzystuje wiedzę i doświadczenie swoich ekspertów oraz branżowy know-how w ramach bazującego na pojedynczym modelu danych, kompleksowego środowiska sprzyjającego innowacjom od fazy koncepcyjnej po prototyp, które nie tylko skraca czas prac projektowych, ale także podnosi ogólną efektywność i optymalizuje wykorzystanie zasobów. W miarę postępu prac nad projektem Machina, których celem jest premiera pojazdu na rynku w 2025 roku, firma Hopium będzie mogła rozszerzać zastosowanie platformy 3DExperience w zależności od potrzeb.


hopium-image

- Naszym celem jest zaoferowanie zupełnie nowej koncepcji pojazdu, mającego stawić czoła współczesnym wyzwaniom środowiskowym. W tym kontekście czas ma ogromne znaczenie. Potrzebujemy nie tylko zwinności operacyjnej, ale także zaawansowanych funkcji pozwalających wygodnie eksperymentować ze złożonymi koncepcjami, takimi jak wbudowane układy elektroniczne i optymalizacja objętości pamięci masowej - mówi Olivier Lombard, założyciel firmy Hopium.
- Kompleksowa integracja aktywności w ramach platformy 3DExperience od firmy Dassault Systèmes pozwoliła naszemu zespołowi pracować bezpiecznie, bez względu na czas i miejsce, czego efektem było stworzenie naszego pierwszego prototypu w zaledwie osiem miesięcy.

Inspirowany doświadczeniem Oliviera Lombarda, najmłodszego w historii zwycięzcy wyścigu 24h Le Mans, projekt Hopium Machina to połączenie nowatorskiego designu, imponującego zasięgu oraz rekordowego czasu tankowania w bezemisyjnym pojeździe o wysokich osiągach. Zintegrowany system ogniw paliwowych generuje energię potrzebną do napędzania pojazdu, a jedynym produktem ubocznym tego rozwiązania jest woda. Pojazd z silnikiem o mocy ponad 500 KM osiągający prędkość 230 km/h i oferujący zasięg ponad tysiąca kilometrów, można zatankować do pełna w trzy minuty.

- Hopium kompletnie zmienia zasady gry, czego dowodem jest choćby czas potrzebny specjalistom do stworzenia prototypu wynoszący zalewie osiem miesięcy - mówi Laurence Montanari, wiceprezes Dassault Systèmes ds. transportu i mobilności. - Hopium, ze swoją fascynującą wizją, wkroczyło do rozwijającego się sektora. Platforma 3DExperience w chmurze zapewnia fimie infrastrukturę niezbędną do projektowania nowatorskich, a przy tym połączonych i autonomicznych rozwiązań z zakresu mobilności z napędem wodorowym. Zespoły Hopium doskonalące model Machina będą mogły korzystać z najlepszych w branży rozwiązań Dassault Systèmes. Obecnie niemal każdy producent pojazdów EV na świecie używa technologii Dassault Systèmes, co sprzyja dalszej transformacji tej branży.

Platforma 3DEXPERIENCE, oprogramowanie do
 

Platforma 3DEXPERIENCE, oprogramowanie do projektowania 3D, rozwiązania 3D Digital Mock Up i Product Lifecycle Management (PLM)

Polska