Huhtamaki wyprzedaje swoje zakłady

Huhtamaki wyprzedaje swoje zakłady
Rozbiórki koncernu Huhtamaki ciąg dalszy. Sprzedaje on swoje europejskie zakłady produkcji opakowań. Decyzja ta dotyczy również tej części Huhtamaki, która zlokalizowana jest w Polsce.

Nabywcą europejskiej części Huhtamaki zajmującej się produkcją opakowań sztywnych dla branży spożywczej jest podmiot o nazwie Island Lux. Sprzedaż dotyczy zakładów Huhtamaki zlokalizowanych w Finlandii, Francji, Polsce i Turcji, a także oddziałów sprzedażowych z Niemiec i Litwy. Wyjątkiem jest na razie jedynie włoska część Huhtamaki, która nie znalazła się w pakiecie przejmowanym, którego Huhtamaki się pozbywa. Łącznie wartość transakcji pomiędzy fińskim koncernem, który świętował niedawno 90-lat istnienia a Island Lux, wyniosła 52 mln euro.

Kilka miesięcy temu Huhtamaki pozbyło się już swoich fabryk w Ameryce Południowej. Brazylijskie i argentyńskie kompanie za 30 mln euro trafiły do koncernu Bemis. W ubiegłym roku Huhtamaki sprzedało wyprzedało swoje instalacje w Szwecji i Wielkiej Brytanii.

W naszym kraju zakład produkcyjny Huhtamaki zlokalizowany jest w Siemianowicach Śląskich. Zajmuje powierzchnię 14,5 tys. mkw. Wybudowany został nakładem 30 mln euro. Pracuje w nim blisko 400 osób.

Czytaj więcej: Rynek 828 Przejęcia 183