Drukuj

Huhtamaki wyprzedaje swoje zakłady Huhtamaki sells its European operations

Huhtamaki wyprzedaje swoje zakłady
Rozbiórki koncernu Huhtamaki ciąg dalszy. Sprzedaje on swoje europejskie zakłady produkcji opakowań. Decyzja ta dotyczy również tej części Huhtamaki, która zlokalizowana jest w Polsce.

Nabywcą europejskiej części Huhtamaki zajmującej się produkcją opakowań sztywnych dla branży spożywczej jest podmiot o nazwie Island Lux. Sprzedaż dotyczy zakładów Huhtamaki zlokalizowanych w Finlandii, Francji, Polsce i Turcji, a także oddziałów sprzedażowych z Niemiec i Litwy. Wyjątkiem jest na razie jedynie włoska część Huhtamaki, która nie znalazła się w pakiecie przejmowanym, którego Huhtamaki się pozbywa. Łącznie wartość transakcji pomiędzy fińskim koncernem, który świętował niedawno 90-lat istnienia a Island Lux, wyniosła 52 mln euro.

Kilka miesięcy temu Huhtamaki pozbyło się już swoich fabryk w Ameryce Południowej. Brazylijskie i argentyńskie kompanie za 30 mln euro trafiły do koncernu Bemis. W ubiegłym roku Huhtamaki sprzedało wyprzedało swoje instalacje w Szwecji i Wielkiej Brytanii.

W naszym kraju zakład produkcyjny Huhtamaki zlokalizowany jest w Siemianowicach Śląskich. Zajmuje powierzchnię 14,5 tys. mkw. Wybudowany został nakładem 30 mln euro. Pracuje w nim blisko 400 osób.

Czytaj więcej: Rynek 825 Przejęcia 181