Huhtamaki z certyfikatami

Producent opakowań firma Huhtamaki Polska otrzymała certyfikaty ISO 9001 i BRC IoP. W swojej polskiej fabryce koncern zajmuje się formowaniem opakowań z papieru i tworzyw sztucznych, w tym kubków, pojemników, wieczek, tacek styropianowych oraz kubków DuoSmart.

Przeprowadzony w tym roku w firmie audyt potwierdził zgodność systemu z normą ISO 9001:2000 oraz standardem BRC IoP. Audytorzy z firmy DNV pozytywnie ocenili elementy objęte certyfikacją w zakładzie produkcyjnym w Siemianowicach Śląskich: projektowanie i produkcję opakowań dla przemysłu spożywczego i naczyń jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych i papieru.

System zarządzania jakością obejmuje wszystkie elementy projektowania i produkcji wyrobów, począwszy od zakupu surowców, poprzez produkcję, składowania, aż do dostawy wyrobów do odbiorców. Ustalone procedury gwarantują koncentrację wszystkich pracowników na elementach procesów istotnych w punktu widzenia satysfakcji odbiorców.

Zgodność z wymaganiami standardu BRC IoP (British Retailers Consortium & The Institute of Packaging) potwierdza ustanowienie i funkcjonowanie w zakładzie systemu oceny ryzyka produktu (HACCP), a także możliwość śledzenia wyrobów w łańcuchu dostaw, wprowadzenie dobrych praktyk produkcyjnych i higienicznych oraz właściwe zarządzanie technicznymi elementami produkcji.

Przeprowadzona ocena pozwoliła na uzyskanie kategorii B, co oznacza spełnienie bardziej rygorystycznych wymagań, niezbędnych przy produkcji opakowań dla produktów spożywczych średniego i wysokiego ryzyka.

Koncern Huhtamaki jest globalnym dostawcą specjalistycznych opakowań jednostkowych. Firma specjalizuje się w produkcji opakowań z tworzyw sztucznych, materiałów giętkich i włókien celulozowych. Posiada 68 zakładów produkcyjnych oraz biura handlowe w 37 krajach i zatrudnia blisko 15 tys. pracowników. Sprzedaż netto wynosi ponad 2,2 mld euro.

W naszym kraju zakład produkcyjny Huhtamaki zlokalizowany jest w Siemianowicach Śląskich. Zajmuje powierzchnię 14,5 tys. mkw. Wybudowany został nakładem 30 mln euro. Pracuje w nim blisko 400 osób.

Czytaj więcej: Jakość 54 Opakowania 1103