Ineos z największą światową wytwórnią ENB

Ineos z największą światową wytwórnią ENB
Spółka Ineos Oxide poinformowała o udanym rozszerzeniu zdolności produkcyjnych zakładów w Antwerpii w zakresie wytwarzania etylideno-norbornenu (ENB). Belgijska fabryka będzie mogła teraz produkować nawet 28 tys. ton ENB rocznie, co czyni ją największą światową wytwórnią tej substancji.

Głównym zastosowaniem ENB jest produkcja kauczuku etylenowo-propylenowo-dienowego (EPDM), który ze względu na swoje wysokie właściwości mechaniczne i odporność na czynniki atmosferyczne jest szczególnie ceniony w branży motoryzacyjnej, budownictwie i produkcji sprzętu AGD. Unikalna budowa cząsteczek związku czyni go także dobrym nośnikiem substancji zapachowych w produktach branży kosmetycznej.

- Cieszymy się, że możemy zakomunikować pomyślne zakończenie rozbudowy naszej fabryki ENB - powiedział Hans Casier, dyrektor zarządzający Ineos Oxide. - Wzrost gospodarczy oraz zapotrzebowanie na ENB ze strony odbiorców, zwłaszcza producentów EPDM, wymagały zwiększenia naszych zdolności produkcyjnych. Usunięcie wąskich gardeł w zakładach w Antwerpii to krok, który pozwoli naszej firmie zapewnić odpowiedni poziom dostaw ENB na kolejne 2-3 lata.

Ineos Oxide jest czołowym producentem tlenku etylenu i tlenku propylenu wraz z pochodnymi obu związków, jak również rozpuszczalników i innych specjalistycznych chemikaliów. Zakłady spółki zlokalizowane są w Antwerpii (Belgia), Kolonii (Niemcy), Lavéra (Francja), Plaquemine (USA) oraz Hull (Wielka Brytania).
Forum

Bscr_eu

PC ABS i HIPS 2018-04-22

50cent

Czyszczenie układu chłodzącego form wtryskowych. 2018-04-21

Piotrzawadzinski

Głowica do Wytłaczarki vs. średnica ślimaka 2018-04-15

Yellow

Czas przebywania materiału w agregacie 2018-04-13

Frohe_

Tampodruk wymagania? 2018-04-13

Reportaże