Innowacje Tetra Pak

Innowacje Tetra Pak
Firma Tetra Pak ogłosiła nowe rozwiązania dla branży opakowań. Mają one odpowiadać nowym potrzebom konsumentów przy niewielkich nakładach inwestycyjnych ze strony firm.

Jednym z proponowanych rozwiązań jest nowa nakrętka do opakowań Tetro Evero Aseptic, pierwszych aseptycznych butelek kartonowych do mleka. Działa ona w technice One-Step Opening (OSO), oferując podwójną ochronę dzięki pierścieniowi zabezpieczającemu i membranie umiejscowionej w szyjce, usuwanej poprzez przekręcenie zakrętki.

Kolejną innowacją jest zestaw modernizacyjny do linii TBA/19, który pozwala na zmianę kształtu produkowanych opakowań na platformie tej samej maszyny. Klienci dysponujący linią TBA/19 dla opakowań 200 Slim, 250 Base i 125 Slim, będą mogli wkrótce zmodernizować swoje linie tak, aby produkować także nowe opakowania Tetra Bric Aspetic 200 oraz 250 Edge. Jest to rozwiązanie przeznaczone dla tych producentów, którzy nie są w stanie zainwestować w nowe maszyny. Zestaw modernizacyjny pozwoli im produkować nowe opakowania bez ponoszenia zwiększonych kosztów zakupu. Ponadto, instalacja zestawu modernizacyjnego zabiera mniej czasu niż montaż nowego sprzętu, co pozwala na oszczędność czasu.

Tetra BrikOstatnią nowością jest maszyna napełniająca Tetra Pak A3/Speed, która pozwala na produkcję opakowań Tetra Prisma Aseptic w rozmiarach 200 i 250. Jest to najszybsza linia oferowana w tej chwili przez Tetra Pak, o maksymalnej wydajności 24 tys. opakowań na godzinę.

Tetra Pak A3/Speed