Innowacyjne opakowania po raz szósty w Warszawie

Co w takim razie przygotowali Państwo w tym roku dla odwiedzających?
Targi podzieliliśmy na strefy tematyczne, co pozwoliło usystematyzować ofertę wystawców, tak aby każdy mógł łatwo odnaleźć to, co go interesuje. Będzie więc strefa Labelling & Printing z etykietami i kodami, rozwiązaniami w zakresie znakowania oraz innymi usługami oferowanymi przez drukarnie. W strefie Co-Packaging zaprezentowane zostaną usługi w zakresie pakowania, przepakowywania, konfekcjonowania i kontroli jakości. Opakowania zbiorcze, logistyczne, wewnętrzne, ochronne i gotowe na półkę znajdą Państwo w strefie Logispack. Z kolei strefa Luxpack przeznaczona została dla opakowań luksusowych i typu Premium. Ponadto w ofercie wystawców znajdzie się szeroka gama opakowań wykonanych niemalże z każdego surowca. Wiemy, że odwiedzający najczęściej poszukują na targach innowacji, dlatego stoiska, na których będzie można znaleźć nowatorskie, nietuzinkowe rozwiązania i produkty oznaczymy specjalnym znakiem: "Innowacja". Informujemy o nich również w ramach kampanii promującej targi.

Z doświadczenia wiemy, że mocną stroną targów Packaging Innovations jest również program towarzyszący. Czy może Pani zdradzić jakie tematy będą poruszane w ramach tegorocznych seminariów?
Rzeczywiście, program towarzyszący również i tym razem będzie bogaty. Pierwszego dnia targów odbędzie się IV Międzynarodowa Konferencja - Logistyka Odzysku, na temat wymagań Unii Europejskiej w zakresie odzysku i recyclingu odpadów opakowaniowych w Polsce. Na pewno wiele inspiracji zapewni Strefa Studenta, gdzie młodzi projektanci zaprezentują swoje nowe, świeże podejście do sfery opakowań i materiałów opakowaniowych. Jak co roku, zapraszamy również na bezpłatne seminaria learnShops, które poprowadzą wybitni specjaliści z branży. Możemy zdradzić, że wśród prezentowanych zagadnień znajdą się między innymi: ochrona wzornictwa przemysłowego, future packaging, e-commerce oraz system pakowania typu airless. Więcej na ten temat można przeczytać na naszej stronie internetowej.

Szósta edycja targów zapowiada się obiecująco. Jakie są Państwa oczekiwania odnośnie tej imprezy?
Chcemy stworzyć wyjątkowe miejsce, które poprzez różnorodność i bogactwo oferty, będzie inspirowało i pobudzało do działania. Miejsce w którym przy okazji realizacji celów biznesowych, każdy będzie mógł przyjemnie i ciekawie spędzić czas. Mamy nadzieję, że również i ta edycja targów Packaging Innovations zdobędzie uznanie gości, a każda kolejna będzie przyciągała jeszcze więcej gości branżowych zarówno z kraju, jak i z zagranicy.

Targi Packaging Innovations odbędą się w dniach 9-10 kwietnia 2014 w warszawskiej Hali Expo XXI. Więcej informacji na temat imprezy na stronie internetowej organizatora.