Inwestycja firmy opakowaniowej Unipaco

Inwestycja firmy opakowaniowej Unipaco
Firma opakowaniowa Unipaco z Poznania, jeden z czołowych producentów giętkich materiałów opakowaniowych, ma nowy zakład produkcyjny. Nowoczesna fabryka powstała w Kostrzynie i będą w niej wytwarzane opakowania powlekane.

Spółka zajmuje się produkcją opakowań żywności, opakowań medykamentów np. plastrów, toreb na chemię budowlaną, opakowań ogrodniczych na nasiona, sadzonki oraz laminatów do opakowań na margaryny, lody i twarogi.

Zakres produktów firmy obejmuje papiery powlekane PE, tektury lite powlekane PE, papiery powlekane PE i PVDC, laminaty wielowarstwowe z udziałem papieru, laminaty wielowarstwowe folii tworzyw sztucznych.

Technologia stosowana w zakładzie pozwala firmie na powlekanie polietylenem LDPE, powlekanie dyspersjami tworzyw sztucznych np. PVdC (DIOFAN), laminowanie papieru z folią aluminiową i foliami tworzyw sztucznych, laminowanie folii tworzyw sztucznych oraz cięcie wzdłużne materiałów opakowaniowych.

Budowa kostrzyńskiej fabryki wystartowała w 2006 r. Sfinalizowano ją latem tego roku. Do tego czasu firma działała w pomieszczeniach wynajmowanych od spółki Arctic Paper. Pierwszy etap inwestycyjny, który jest już na ukończeniu, kosztował firmę 2,13 mln euro, następna część inwestycji będzie już wymagała niemal dwukrotnie większych nakładów.

zakład firmy Unipaco


Oto bowiem w latach 2008-2011 Unipaco planuje wybudowanie kolejnej hali, zakup nowych maszyn i uruchomienie drugiej linii produkcyjnej.

Realizacja tej części projektu uzależniona jest jednak od sytuacji rynkowej. Jeśli drugi etap się powiedzie, zatrudnienie na pewno wzrośnie powyżej poziomu 50 pracowników. W tej chwili w spółce pracuje 46 osób.