Jak zwiększyć efektywność produkcji butelek?

Jak zwiększyć efektywność…
W dniu 29.09 w Krakowie odbędzie się bezpłatne szkolenie dotyczące systemów zwiększających efektywność procesów produkcji oraz jakość butelek plastikowych i szklanych. Wykład poprowadzi Aleksander Broda, Dyrektor Regionalny AGR.

Podczas prezentacji uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z najwyższej jakości systemami do badania opakowań PET: wspomagającymi „odchudzanie”, zwiększającymi efektywność procesu i parametrów butelki. Na szczególną uwagę zasługuje zautomatyzowany system kontroli wydmuchiwarek - Process Pilot, stanowiący połączenie kompleksowej kontroli rozkładu materiału w butelkach PET (Pilot Profiler) oraz oprogramowania, bazującego na danych z pomiarów grubości ścianki. Process Pilot wysyła informacje zwrotne do rozdmuchiwarki i automatycznie dostosowuje ustawienia procesu w celu zapewnienia optymalnego rozdmuchu butelek przy minimalnej interwencji operatora. Co więcej system eliminuje czasochłonne, ręczne kroki w procesie zarządzania jakością, co prowadzi do zmniejszenia zastoju procesu i poprawy wydajności i jakości butelek.

Uczestnicy wykładu zostaną również zaznajomieni z innowacyjnymi rozwiązaniami, jakie proponuje AGR w obszarze kontroli jakości opakowań szklanych. Zaprezentowane zostaną urządzenia, które dostarczają informacji na temat wielu parametrów m.in.: pojemności, rozmiarów, wytrzymałości na ciśnienie wewnętrzne, na nacisk pionowy, czy też grubości ścianki. Warto podkreślić znaczenie sztandarowego produktu firmy AGR na tym polu, a mianowicie Systemu Omnilab, stanowiącego połączenie maszyn służących do pomiaru wytrzymałości na ciśnienie, pojemność, grubość szkła oraz wymiary. System tworzy całkowicie zintegrowaną stację testującą, która może działać zarówno przy linii jak i w laboratorium.

Firma AGR International jest dostawcą urządzeń do zapewnienia jakości i automatyzacji procesów na globalnych rynkach opakowań.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w prezentacji zapraszamy do kontaktu z organizatorem, firmą AGR Europe pod numerem telefonu +48 12 6321817 lub za pośrednictwem poczty e-mail pod adres eprokulewicz@agrintl.com lub kobtulowicz@agrintl.com.

Źródło: AGR Europe