Jokey Plastik Blachownia nie ustępuje zachodnim producentom opakowań

Firma Jokey ma nowy, ultranowoczesny zakład produkcyjny zlokalizowany w Kędzierzynie- Koźlu. Nowy magazyn może się pochwalić pojemnością przeznaczoną na 8 tys. miejsc paletowych. Tym samym polska część koncernu posiada największą fabrykę jeśli chodzi o całą Grupę Jokey.

Działający w dziewięciu krajach koncern Jokey specjalizuje się w wytwarzaniu nowoczesnych opakowań, innowacyjnych urządzeń łazienkowych oraz technicznych elementów z tworzyw sztucznych przeznaczonych dla przemysłu samochodowego i komputerowego np. fragmentów obudowy.

Podstawowym obszarem działalności jest jednak produkcja opakowań z tworzyw sztucznych dla przemysłu napełniającego. Chodzi tu przede wszystkim o wiadra.

Koncern wytwarza ponad 300 rozmaitych typów pojemników dla ponad 6 tys. klientów. Dzienna produkcja pojemników w polskim zakładzie dochodzi do 100 tys. sztuk. Wiadra są wytwarzane zarówno w kształcie koła, jak też owalu i czworoboku. Polska część firmy produkuje opakowania zarówno do produktów spożywczych, jak również do farb, klejów i materiałów budowlanych.

Jednym z przykładowych produktów są pudełka okrągłe JETB Jokey-Box przeznaczone na niewielkie ilości materiałów. Charakteryzują się jednokrawędziowym system zamknięcia, zwartym kształtem zamknięcia, a także możliwością zastosowania w automatach. Maksymalna pojemność omawianego asortymentu to 1,2 l.

Innym ciekawym produktem jest wiadro prostokątne JETR Jokey – Euro -Trianer. Tym razem jest to opakowanie o znacznie większej pojemności sięgającej 16 litrów. Również ono posiada jednokrawędziowy system zamknięcia. Dysponuje też zabezpieczeniem przed otwarciem pokrywy, a także segmentami antypoślizgowymi. Jego konstrukcja umożliwia ustawienie wielowarstwowe przeznaczone na niewielkie ilości materiałów. Pałak produktu zbudowany jest z tworzywa. Materiał, z którego wykonano wiadro to polipropylen.

Idealnie nadaje się on do produkcji tego typu opakowań. Jest lekki, wytrzymały i bardzo łatwy do formowania. Odbywająca się w zakładzie Jokey produkcja polega na obróbce zgranulowanego i zabarwionego tworzywa sztucznego, które w dalszym etapie jest formowane we wtryskarkach. Maszyny, którymi dysponuje firma, potrzebują ledwie kilku sekund na wytworzenie gotowego pojemnika, łącznie z szatą graficzną i kodem kreskowym.

Czytaj więcej: Opakowania 1108