Klej do etykietowania UPM Raflatac

Firma UPM Raflatac wprowadza na rynek nowy klej przeznaczony do zastosowań związanych z etykietowaniem opakowań do wina.

Nowość UPM Raflatac to trwały klej akrylowy powstały na bazie wody zaprojektowany do etykietowania wina w przypadkach, gdy nie ma konieczności stosowania etykiet zmywalnych. Posiada dobrą przyczepność do powierzchni spolaryzowanych oraz bardzo dobrą tolerancję na zmianę temperatury i wilgotności podczas butelkowania oraz podczas przechowywania opakowań z winem.

Klej o nazwie handlowej RP30 posiada doskonałą adhezję początkową oraz jest wodoodporny, co umożliwia chłodzenie opakowań w pojemnikach z lodem. Jest rekomendowany do etykietowania zarówno wina czerwonego, białego oraz różowego, jak i do szampanów oraz win musujących. Dysponuje także bardzo dobrą odpornością na unoszenie się rogów etykiety, dzięki czemu jest odpowiedni do etykietowania szyjek butelek. W celu uniknięcia przerwania materiału na szybkich liniach etykietujących, klej UPM Raflatac może być stosowany wraz z materiałem podkładowym typu PET.

Nowy RP 30 uzupełnia szeroki asortyment klejów firmy przeznaczonych do etykietowania wina. Obecnie jest dostępny w sześciu kombinacjach materiałów, a w dalszej części tego roku z wszystkimi materiałami wierzchnimi do etykietowania wina oraz z papierowymi i foliowymi materiałami podkładowymi firmy UPM Raflatac. Klej jest wolny od rozpuszczalników, dzięki czemu nie stanowi zagrożenia dla środowiska naturalnego.

UPM Raflatac to jeden z największych na świecie dostawców samoprzylepnych materiałów etykietowych oraz największy producent półproduktów i etykiet RFID działających na falach krótkich i ultrakrótkich. Firma dysponuje 12 fabrykami na pięciu kontynentach oraz rozbudowaną, globalną siecią biur handlowych, placówek dystrybucyjnych i zakładów zajmujących się cięciem materiałów. Obecnie firma UPM Raflatac zatrudnia 2700 osób, a wartość sprzedaży firmy wynosi ok. 1 mld euro. Koncern działa także w Polsce.

Czytaj więcej: Etykiety 96