Kolith z nowościami na Pakfood

Kolith z nowościami na Pakfood
Robot przemysłowy produkcji niemieckiej firmy PAAL będzie jedną z nowości podczas zbliżających się targów Pakfood w Poznaniu. Znaleźć go będzie można na stoisku szczecińskiej spółki Kolith.

Roboty Elematic 7000, tzw. pickery, to nowa seria maszyn pakujących przeznaczonych do ustawiania lub układania produktów w pochyle. Nowa seria urządzeń jest odporna na wilgotne środowisko pracy oraz działanie agresywnych środków czyszczących. Elematiki 7000 charakteryzują się dużym zasięgiem ramienia i udźwigiem do 2 kg. Proces sortowania umożliwia kamera wykrywająca poszczególne elementy. Wydajność pikerów sięga 90 pobrań na minutę. Robot jest przeznaczony do 24 godzinnych operacji.

Jeśli chodzi o najważniejsze techniczne parametry urządzenia, to linia produkcyjna oparta jest na robotach przemysłowych dwu, cztero lub sześcioosiowych. Posiada elastyczny i nieograniczony system pakowania zróżnicowanych produktów. Urządzenie dysponuje też nowoczesną technologią formowania i zamykania kartonów. Załadunek produktu odbywa się w kierunku od góry.

Maksymalna ładowność Elematica 7000, to 400 kg w zależnie od wersji maszyny.

MAszyna Elematic 7000


Robot będzie dostępny na stoisku szczecińskiej firmy Kolith (stoisko nr 149, pawilon 5). Omawiana maszyna nie będzie jedynym urządzeniem Kolith prezentowanym od 17 września w Poznaniu.

Inna nowość rynkowa, to automatyczne urządzenie ważąco - etykietujące ESPERA. Jest to wielogłowicowy automat przeznaczony do wydruku etykiet za pomocą głowic etykietujących od góry i dołu. Jego wydajność dochodzi do poziomu 120 opakowań na minutę. Automat zapewnia ponadto optymalne rozwiązanie do połączenia z maszynami pakującymi wysokich wydajności.

W tej chwili z urządzeń dostarczonych przez Kolith korzystają już dziesiątki odbiorców. Szacuje się, że spółka sprzedała blisko 900 maszyn przemysłowych w Polsce, na Litwie, Łotwie, Białorusi i Ukrainie. Są to urządzenia takich renomowanych producentów jak: Ulma, Espera, Comarme, PAAL i Webomatic, których przedstawicielem jest szczecińska spółka.