Kompostowalna folia NatureFlex™ do pakowania herbaty

Kompostowalna folia NatureFlex™ do pakowania herbaty
Oferowana przez Innovia Films biodegradowalna i kompostowalna folia NatureFlex™ została wybrana przez firmę Twinings do owijania jednego z jej sztandarowych produktów - herbaty Everyday.

Znane od roku 1706, wysokojakościowe herbaty Twinings są obecnie sprzedawane w ponad 100 krajach na całym świecie.

Wykorzystanie metalizowanej folii NatureFlex™ NM wiąże się z dążeniem firmy Twinings to coraz szerszego stosowania ekologicznych materiałów opakowaniowych umożliwiających konsumentom ograniczanie ilości śmieci.

“Jako firma zawsze staramy się redukować do minimum wpływ naszej działalności na środowisko naturalne. Zastosowanie folii NatureFlex™ jako wewnętrznej warstwy opakowania torebek z herbatą nie tylko pozwala lepiej je chronić, ale również ułatwia konsumentom ograniczanie ilości śmieci poprzez umożliwienie im kompostowania w warunkach gospodarstwa domowego” mówi David Parkes, Twinings.

W tym przypadku folia NatureFlex™ była oczywistym wyborem, jako że rozpoczyna ona swój "żywot" jako produkt naturalny - drewno - i w ciągu paru tygodni ulega rozpadowi w kompostowniku przydomowym (lub w kompostowni przemysłowej). Posiada również wiele zalet istotnych podczas pakowania czy obróbki, takich jak naturalne utrzymanie zgięcia i antystatyczność, wysoki połysk i przezroczystość, odporność na działanie olejów i tłuszczy, dobra barierowość wobec gazów i aromatów a także szeroki zakres temperatur zgrzewania.

Torebki ekspresowej herbaty Twinings Everyday opakowane w folię NatureFlex™ NM
Torebki ekspresowej herbaty Twinings Everyday opakowane w folię NatureFlex™ NM