Kompostowalna folia NatureFlex™ do pakowania herbaty

NatureFlex™ NM to unikatowa folia na bazie celulozy, wytwarzana z odnawialnej masy drzewnej i metalizowana na miejscu, na linii produkcyjnej. Jest jedyną metalizowaną folią biodegradowalną nadającą się do kompostowania w kompostownikach przydomowych ponieważ zawartość metalu jest tak niewielka – mniej niż 0.02% - że tylko opóźnia rozkład folii o kilka dni, ale w żaden inny sposób nie upośledza jej zdolności do biodegradacji. Modyfikowane powleczenie gwarantuje doskonałe nakładanie warstwy metalu i jej przyleganie zapewniając bardzo wysoką barierowość wobec wilgoci - współczynnik przenikania poniżej 10g/m²/dzień (38ºC, 90% RH). To właśnie ta wysoka barierowość opakowania sprawia, że torebki herbaty Twinings Everyday zachowują doskonałą jakość podczas przechowywania.

ASP Packaging Ltd. z Watford opatrzyła to nowe opakowanie atestowanym, kompostowalnym zadrukiem.

“Biorąc pod uwagę nasze wieloletnie doświadczenie w pracy z foliami NatureFlex™ a także ich ekologiczność połączoną z doskonałym zachowaniem na maszynach i podatnością na zadruk, z wielką przyjemnością będziemy wspierać firmę Twinings we wprowadzaniu na rynek tak przyjaznego środowisku opakowania. NatureFlex™ świetnie nadaje się do stosowania na liniach pakujących typu "flow wrap", a zadruk i obróbka tej folii nie sprawiają najmniejszych klopotów” mówi Alan Campbell, ASP Packaging Ltd.

Folie NatureFlex™ produkuje się w oparciu o celulozę otrzymywaną z odnawialnej masy drzewnej. Posiadają one atesty potwierdzające, że odpowiadają wymaganiom europejskich( EN13432) i amerykańskich (ASTM D6400) norm dotyczących opakowań kompostowalnych. Masa drzewna pozyskiwana jest ze specjalnych plantacji prowadzonych zgodnie z zasadami Dobrego Leśnictwa (Good Forestry) (atest FSC lub równoważny). Typowa zawartość biomateriałów odnawialnych w foliach NatureFlex™ oscyluje wokół 95% ich wagi.

“Po rynku krąży opinia, że biomateriały nie są w stanie zapewnić barierowości wymaganej dla produktów suszonych,” mówi Andy Sweetman, Dyrektor ds Marketingu Światowego i Technologii Odnawialnych, Innovia Films. “Ale technologia wciąż idzie naprzód i zastosowanie folii NatureFlex™ NM przez firmę Twinings jest dowodem na to, że coraz więcej takich produktów można z powodzeniem pakować w folie NatureFlex™ bez szkody dla ich kompostowalności.”