Konkurs EkoFilm rozstrzygnięty

Rekopol Organizacja Odzysku rozstrzygnęła konkurs filmowy EkoFilm. Pierwsze miejsce, a tym samym nagrodę wartości 5 tys. zł zdobył Michał Szagżdowicz, autor filmu „Przetwory”.

EkoFilm to konkurs filmowy, którego przedmiotem było przedstawienie w formie filmu tematyki związanej z selektywną zbiórką odpadów, a tym samym promowanie postaw pro środowiskowych oraz upowszechnienie idei selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych wśród społeczeństwa. Oceniając zgłoszone do konkursu filmy jury brało pod uwagę ich związek z tematem, przekaz, wrażenie artystyczne oraz kreatywność twórcy.

Pierwsze miejsce, a tym samym nagroda wartości 5 tys. zł. przypadła Michałowi Szagżdowiczowi za film „Przetwory”. Drugie miejsce i 3 tys. zł powędrowało do rąk Marty Guckiej za film „Królewna Ekośnieżka i siedem krasnoludek”. Trzecia lokata i 2 tys. zł to osiągnięcie Roberta Dąbrowskiego, który nakręcił film „Selektywne wyrzucanie odpadów”. Komisja Konkursowa dodatkowo wyróżniła Ośrodek Szkolno -Wychowawczy nr 2 z Elbląga za film pt. „Królewna Ania”.

- Film Michała Szagżdowicza został uznany za najlepszy ze względu na prostą, choć nie banalną treść, jasny i wyrazisty przekaz oraz międzypokoleniowość. W końcu każdy z nas dla samego siebie powinien dbać o środowisko. Marta Gucka zyskała uznanie jury dzięki ciekawemu pomysłowi wplecenia ważnych treści ekologicznych takich jak świadome zakupy, potrzeba zmniejszania ilości odpadów oraz ich segregacji w znaną wszystkim baśń braci Grimm. Z kolei Robert Dąbrowski znalazł naszym zdaniem interesujący sposób dotarcia do wszystkich młodych osób i wskazania im, że segregacja jest wskazana. Zdecydowaliśmy o przyznaniu pozaregulaminowej nagrody młodzieży z Elbląga mając na uwadze ciekawą formę przygotowanego przez nich obrazu, poczucie humoru oraz zaangażowanie aktorów.

Wszystkie wyżej wymienione filmy wskazywały na potrzebę segregacji odpadów opakowaniowych. Niezmiernie cieszy nas fakt tak dużego zainteresowania konkursem a tym samym wskazanie, że chcemy coś zmienić – sami segregujemy i chcemy do tego namawiać innych dla naszego wspólnego dobra. Zgodnie z założeniami konkursu najlepsze filmy będą służyły dalszym działaniom edukacyjnym promującym ideę selektywnej zbiórki odpadów – komentuje Michał Mikołajczyk, menadżer ds. komunikacji marketingowej w Rekopol Organizacja Odzysku.

Rekopol Organizacja Odzysku została założona przez czołowe polskie i międzynarodowe przedsiębiorstwa, w celu zabezpieczania i reprezentowania interesów producentów i importerów produktów w opakowaniach, w związku z nałożoną na przedsiębiorców odpowiedzialnością finansową za odzysk i recykling opakowań po produktach wprowadzanych przez nich na rynek.

Czytaj więcej: Ekologia 245