KraussMaffei pójdzie za 569 mln euro

KraussMaffei pójdzie za 569 mln euro
Kanadyjska korporacja Onex kupiła firmę KraussMaffei, jednego z największych na świecie producentów maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych. Cena przejęcia to 569 mln euro.

Przez ostatnie sześć lat KraussMaffei był w rękach funduszu inwestycyjnego o nazwie Madison Capital. Od jakiegoś czasu mówiło się jednak, że właściciel ma dość trzymania w swoim portfelu firmy i rozgląda się za kupcami. Wiele wskazywało na to, że transakcję ubije z chińskimi przedsiębiorstwami, ale te, m.in. Haitian, wycofały się z rozmów. Padło więc na Kanadyjczyków.

Onex to nie anonimowy gracz na światowym rynku tworzyw sztucznych. W ubiegłym roku sprzedał posiadane przez siebie udziały w koncernie Husky Injection Molding Systems, a potem przejął firmę Davis - Standard, dostawcę wyposażenia dla obszaru wytłaczania.

Przejęcie ma być ostatecznie sfinalizowane na początku przyszłego roku.

KraussMaffei zatrudnia na całym świecie ponad 4 tys. osób i notuje roczne obroty na poziomie 1 mld euro. Nie ma jednak swego oddziału w Polsce. W naszym kraju przedstawicielem koncernu jest spółka Dopak.


Maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw sztucznych
 

Maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 54-614 Wrocław, Sokalska 2