Krynicki Recykling inwestuje na Litwie

Krynicki Recykling będzie inwestować poza granicami naszego kraju. Polska firma utworzyła wspólnie z Monmarkas UAB utworzył spółkę Joint Venture, która będzie zajmować się recyklingiem szkła na Litwie.

Krynicki Recykling to jeden z liderów polskiego rynku recyklingu stłuczki szklanej. Kilka dni temu zawiązał razem z litewską firmą Monmarkas UAB nową spółkę Lithuanian Glass Recycling UAB. Będzie się ona zajmowała pozyskiwaniem i przetwarzaniem wszystkich rodzajów szkła na Litwie, następnie na Łotwie i Ukrainie.

Zgodnie z zawartą jeszcze w czerwcu umową z Monmarkas UAB, nowo powołana spółka celowa wyposażona zostanie przez Krynicki Recykling S.A. w linię do recyklingu szkła, bazującą na odpowiednich komponentach z dotychczasowych stacji uzdatniania z Borka Wielkopolskiego i Wyszkowa.

W tej ostatniej miejscowości Krynicki uruchomił linię do recyklingu szkła. Nowa instalacja kosztowała 2,7 mln zł i może przerabiać ponad 30 tys. ton szkła rocznie. Surowiec będzie pozyskiwany na terenie całej Polski. Przetworzone szkło dostarczone będzie z kolei do hut szkła w Polsce i za granicą.

Krynicki Recykling zobowiązała się do zagospodarowania poprzez LGR wszystkich rodzajów szkła, które Monmarkas aktualnie pozyskuje na terenie Litwy. Jest to ok. 17 tys. ton rocznie, a także w dalszej kolejności szkła, które Lithuanian Glass Recykling pozyska w pozostałych krajach nadbałtyckich oraz na Ukrainie. Termin uruchomienia instalacji planowany jest na połowę listopada tego roku.

- Utworzenie spółki zależnej na Litwie to milowy krok w zagranicznej ekspansji naszej firmy. Uzyskaliśmy dostęp do rynków o ogromnym potencjale rozwoju, a za kilka tygodni nasza linia ruszy pełną parą. Jestem przekonany, że wkrótce staniemy się niekwestionowanym liderem w branży - tłumaczy Adam Krynicki, Prezes Zarządu Krynicki Recykling.

Czytaj więcej: Inwestycje 718 Recykling 422