Kwazar wprowadza stabilizatory UV do folii

Kwazar wprowadza stabilizatory…
Firma Kwazar Barwniki, dystrybutor produktów EnerPlastics na terenie Polski, wprowadza na nasz rynek nowe stabilizatory i filtry UV.

Koncentraty pomocnicze z tej grupy opóźniają proces starzenia się i degradacji elementów tworzyw sztucznych znajdujących się na wolnych powietrzu, takich jak: worki tkane z polipropylenu, meble ogrodowe, wytłaczane arkusze oraz wewnętrzne i zewnętrzne części samochodowe.

Wśród wprowadzanych dodatków znajduje się m.in. stabilizator UV przeznaczony do folii ogrodniczych. Jest to koncentrat o nazwie EP UV 577 CL. Stanowi kompozycję dwóch składników czynnych: stabilizatora typu HALS i absorbera UV w sumarycznej ilości 15 proc.

Co daje użycie omawianego produktu?

Istotnym czynnikiem efektywności działania tej mieszaniny jest synergizm działania obu związków. Zjawisko to zapewnia solidną ochronę folii szklarniowych zarówno przed promieniowaniem UV jak i czynnikami cieplnymi i pogodowymi. Koncentrat stabilizatora UV oparty jest na polietylenie niskiej gęstości (LDPE), który pełni rolę odpowiedniego nośnika.

Stabilizator UV ma postać granulek o wielkości zbliżonej do wymiaru granulek tworzywa, co ułatwia jego stosowanie. Jest pakowany w wytrzymałe podwójne worki: foliowy i z tkaniny polipropylenowej. To z kolei gwarantuje mu bezpieczny transport.

Ze względu na zawartość absorbera UV temperatura jego przechowywania nie powinna przekraczać 35 st. C. Zalecane stosowanie przy folii LDPE o grubości 75 mikronów przy energii 120 kLy dla ochrony dwusezonowej (1 rok) wynosi 4 proc.

Firma Kwazar Corporation powstała w 1989 r. Jest uznanym wytwórcą opryskiwaczy i profili z polistyrenu. Jej produkty są powszechnie znane m.in. w Stanach Zjednoczonych, Chile, Meksyku, Anglii, Francji, Ukrainie, Rosji, Australii, Kubie, Angoli, Nigerii i Ghanie. Kwazar od prawie 20 lat działa w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Jest więc konsumentem dużej ilości koncentratów barwiących i pomocniczych. Dwa lata temu nawiązał współpracę z EnerPlastics, producentem koncentratów mającym swoją siedzibę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w Dubaju.