Łatwe do integracji wyspy zaworowe

Łatwe do integracji wyspy zaworowe
Klienci końcowi często precyzują specjalne wymagania odnośnie producentów wysp zaworowych. Producent maszyny musi, więc poczynić wiele starań, by za każdym razem zintegrować rozmaite sieci fieldbus. Mogą, zatem pojawić się dodatkowe koszty związane z dokumentacją, logistyką, zapewnieniem części zamiennych i obsługi.

Rozwiązaniem jest zintegrowane połączenie dla wysp zaworowych w systemie wej/wyj X20/X67 firmy B&R. Różne wyspy zaworowe mogą być podłączone w prosty i ekonomiczny sposób przy użyciu standardowego modułu. W ten sposób można wykorzystywać standardowe urządzenia z wielo-pinowymi wtyczkami zamiast wysp zaworowych z drogimi złączami fieldbus.

Połączenie jest wykonane bezpośrednio przy użyciu 25-pinowej wtyczki, która zapewnia otwartość na większość wiodących producentów. Dzięki temu możliwa jest integracja wysp zaworowych Bürkert, Festo, Rexroth, Norgren, SMC, i wielu innych, z istniejącym środowiskiem sieciowym, bez jakichkolwiek problemów i z minimalnym wysiłkiem potrzebnym do konfiguracji.

Niezależnie od typu, wyspa zaworowa jest zawsze zintegrowana w ten sam sposób. Moduł przyłączeniowy może być używany zdalnie i jest dostępny ze stopniem ochrony IP20 albo IP67.

To połączenie oferuje możliwość integrowania zaworów pneumatycznych najbardziej znanych producentów bezpośrednio do systemu. Do 24 wyjść cyfrowych - dla 24 zaworów – znajduje się w kompaktowej obudowie DSUB.

B&R Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o.
ul.Strzeszyńska 33
60-479 Poznań, Poland
tel.: +48/61 8460 502
fax: +48/61 8460 508
www.br-automation.com

Czytaj więcej: Maszyny 480