Łatwiejszy recykling PET dzięki etykietom Avery Dennison

Łatwiejszy recykling PET dzięki etykietom Avery Dennison
Korporacja Avery Dennison została wyróżniona przez amerykańskie stowarzyszenie branżowe Society of Plastic Engineers podczas konferencji Global Plastics Environmental Conference, która odbyła się w marcu br. Firma otrzymała nagrodę w kategorii Design i Zrównoważony Rozwój za ofertę etykiet Bottle-to-Bottle, które w znacznym stopniu ułatwiają recykling butelek PET.

Etykiety Bottle-to-Bottle wykorzystują technologię, która wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu przemysłu na tworzywo pochodzące z recyklingu. Tradycyjne etykiety umieszczane na butelkach zazwyczaj obniżają efektywność recyklingu i jakość pozyskanego tworzywa ze względu na zanieczyszczenia wynikające z ich używania.

Rozwiązanie zastosowane przez Avery Dennison polega na użyciu specjalnego kleju SR3010, który traci swoje właściwości pod wpływem ługu stosowanego w procesie recyklingu. W ten sposób etykieta łatwo odczepia się od butelki, nie pozostawiając śladu po kleju.

W tym roku za "zmywalne" etykiety firma została też uhonorowana nagrodą WorldStar przez Światową Organizację Opakowań (WPO).