Lekka i efektywna

Lekka i efektywna

5,9 grama - Niezwykle niska waga butelki ShoulderFlex była decydującym czynnikiem dla tegorocznego jury German Packaging Prize w kategorii "Zrównoważony rozwój". Wynika to z faktu, że butelka ShoulderFlex w istotny sposób przyczynia się do zmniejszenia śladu węglowego rozlewni wody, zapewniając oszczędność materiału do 50 procent w porównaniu z konwencjonalnymi butelkami na wodę o pojemności 0,5 litra dostępnymi na rynku.

Rewolucyjna konstrukcja butelek Krones może być wykorzystywana do produkcji pojemników, które są trwałe i ważą bardzo mało, ale jej zalety są również widoczne na etapach produkcji i przetwarzania butelek. Butelki mają doskonałą zdolność do piętrowania, nawet bez stabilizującego wpływu ciśnienia azotu, przy obciążeniu do 40 kilogramów.

"Jednym z kluczowych przesłań wizji Krones jest odpowiedzialne wykorzystanie materiałów opakowaniowych. Obejmuje to opracowywanie zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych, które są nie tylko oszczędne pod względem zasobów, ale także praktyczne. ShoulderFlex w pełni spełnia te wymagania" - wyjaśniają Martin Loistl i Jochen Forsthövel, członkowie zespołu ds. rozwoju. "Pomimo mniejszych ilości PET potrzebnych do ich produkcji, pojemniki te w żaden sposób nie ustępują konwencjonalnym butelkom dostępnym obecnie na rynku pod względem stabilności i wygody".

202305bo04-0025-preview-print1111
BIZNES START

Producent maszyn i kompletnych linii technologicznych do produkcji i rozlewu w butelki PET, butelki szklane, puszki, oraz instalacji recyklingu butelki PET

Polska