Lokalizator pola elektrostatycznego firmy Meech International

Firma Meech International wprowadza na rynek nowy lokalizator pola elektrostatycznego.

Zagadnienie elektryczności statycznej odgrywa dużą rolę w sektorze tworzyw sztucznych. Elektryczność statyczna jest m.in. przyczyną wielu problemów występujących w tej branży, a wiele przedsiębiorstw nie zdaje sobie w pełni sprawy z wagi tego problemu, który w rzeczywistości ma wpływ nie tylko na wydajność produkcji, ale również na bezpieczeństwo i higienę pracy.

Nowy lokalizator elektryczności statycznej 983v2, to lekkie, kieszonkowe urządzenia umożliwiające dokładny pomiar ładunków elektrostatycznych w szerokim zakresie napięć. Nowy lokalizator został opracowany do użytku dla inżynierów produkcji, konserwacji, kontroli oraz zapewnienia jakości, a jego innowacyjny projekt sprawia, że jest odpowiedni do zastosowania dla dowolnego materiału, w przypadku którego elektryczność statyczna stanowi problem.

Lokalizator ładunku elektrostatycznego 983v2 udostępnia tryb pracy ciągłej, umożliwiając przy tym łatwy pomiar fluktuacji poziomów ładunku, podczas gdy najwyższy poziom ładunku można zmierzyć w trybie utrzymania wartości szczytowej (Peak Hold). Zintegrowany miernik odległości umożliwia czytelne wskazanie prawidłowego zakresu pracy, co oznacza, że wszystkie odczyty są dokładne i spójne. W celu zwiększenia wszechstronności urządzenie wyposażono w duży, kontrastowy wyświetlacz LCD, umożliwiający użycie lokalizatora we wszystkich warunkach oświetlenia. Połączenie z krótkim czasem reakcji, małymi odchyleniami oraz intuicyjną obsługą sprawia, że lokalizator elektryczności statycznej model 983v2 jest jest jednym z ciekawszych rozwiązań w obszarze tego typu narzędzi.

Zakres pomiaru lokalizatora wynosi od -200 kV do + 200 kV w odległości 150 mm przy dokładności pomiaru do 100 V i błędem mniejszym niż 5 proc.

Czytaj więcej: Narzędzia 91