ML Polyolefins: działamy normalnie

ML Polyolefins: działamy normalnie…

ML Polyolefins, lider segmentu recyklatów PP w Europie Środkowo-Wschodniej, w obliczu sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się  koronawirusa SARS-CoV-2, przekazał najważniejsze informacje o zasadach dotyczących funkcjonowania przedsiębiorstwa w najbliższych tygodniach.

Firma podaje w swoim komunikacie, że produkcja, odbiór surowców oraz wysyłki towaru realizowane są zgodnie z planem i ustaleniami poczynionymi z działem logistyki ML Polyolefins. Decyzje poszczególnych rządów (w tym polskiego) o czasowym zamknięciu granic nie ograniczają w żaden sposób transportu drogowego oraz morskiego, w związku z czym ruch towarowy odbywa się płynnie. Na chwilę obecną żadna z dostaw realizowanych przez firmę nie jest zagrożona. 

Zgodnie z wytycznymi Zarządu ML Polyolefins w fabryce wdrożono procedury, które pozwalają na sprawną obsługę kontrahentów i minimalizują ryzyko związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2. Pracownicy biurowi pracują zdalnie, w ramach home office, mając zapewnione właściwe narzędzia do pracy oraz aplikacje usprawniające kontakt z kontrahentami. Pracownicy logistyki i produkcji - zgodnie z zaleceniami władz państwowych - stosują się do rekomendowanych zasad i ograniczyli wszelkie kontakty  z osobami trzecimi. Firma wdrożyła również środki bezpieczeństwa, które w razie przymusowej kwarantanny części załogi, pozwolą na kontynuowanie produkcji w zmniejszonej obsadzie, nadal jednak wykorzystując pełną moc produkcyjną. 

"Zmuszeni jesteśmy jednak ograniczyć kontakt osobisty z naszymi kontrahentami (zgodnie  z zaleceniami Zarządu ML Polyolefins już od 9 marca 2020 roku, w tygodniu 11., anulowaliśmy zaplanowane spotkania) i zrezygnować zarówno z odwiedzin u Państwa, jak i przyjmowania wizyt w naszej fabryce (analogicznie, już w tygodniu 11., anulowaliśmy zaplanowane spotkania). Liczymy na Państwa zrozumienie w tej kwestii. W zamian proponujemy Państwu organizację telekonferencji, aby móc na bieżąco uzgadniać z Państwem najistotniejsze kwestie dotyczące naszej współpracy - nasi handlowcy zostali wyposażeni w odpowiednie narzędzia i już w tym tygodniu zaproponują Państwu alternatywne rozwiązania dla spotkań, które mieli z Wami odbyć" - czytamy w oświadczeniu ML Polyolefins.

Przedstawiciele firmy poinformowali, że zapas surowców do produkcji, zabezpieczony na placach składowych, pozwala przedsiębiorstwu produkować regranulat przez pół roku, bez konieczności realizacji dostaw z zewnątrz, wykorzystując pełne moce produkcyjne.

- Niemniej jednak nadal zamierzamy realizować wszelkie zlecenia dotyczące odbioru surowców od naszych kontrahentów - jedyna zmiana dotyczy procedury weryfikacji dostawy. Zgodnie z zaleceniami władz oraz specjalistów dotyczących chorób zakaźnych, nasz Dział Prasowania będzie weryfikował Państwa dostawy po kilku dniach od rozładunku, w związku z czym wydłuży się termin wysyłki do Państwa informacji o ostatecznej wadze dostaw. Zdajemy sobie sprawę, że część z naszych kontrahentów dywersyfikujących dostawy regranulatu ucierpiała wskutek przestojów ich dostawców i zwraca się do naszych handlowców oraz Działu Logistyki o przyspieszenie dostaw. Decyzją Zarządu ML Polyolefins postanowiliśmy utrzymać dotychczasowe zasady i realizować plan produkcji oraz dostawy, zgodnie z kolejnością wpływu zamówień - mówi Krzysztof Nowosielski, dyrektor handlowy ML Polyolefins.

Producent rPP i rPE
  Bydgoski Klaster Przemysłowy Dolina Narzędziowa

Producent rPP i rPE

Polska, 82-310 Elbląg, Berylowa 7, Gronowo Górne