Marflex-M.J. Maillis wzmacnia moce produkcyjne

Firma Marflex-M.J. Maillis uruchomiła we wtorek w Karczewie nową linię do produkcji folii pięciowarstwowej służącej do produkcji folii stretch. Zakup linii za 3 mln euro pozwolił na zwiększenie rocznej wydajności fabryki z 30 do 45 tys. ton rocznie i utrzymania przewagi nad konkurentami.

Firma Marflex jest własnością greckiego koncernu opakowaniowego M.J. Maillis. Do końca roku chce on uruchomić w Karczewie także sześć linii do produkcji taśm opakowaniowych z poliestru i polipropylenu. Ta inwestycja kosztować będzie łącznie 6 mln euro.

Firma M.J. Maillis działa na rynku polskim od roku 1997. W 2000 roku zakupiła wiodącego producenta folii stretch i toreb reklamowych w Polsce - firmę Marflex. Od tego czasu Grupa zainwestowała w rozbudowę i udoskonalenie parku maszynowego polskiej firmy, tworząc jeden z najnowocześniejszych i największych zakładów w Europie, z mocą produkcyjną blisko 3 tys. ton miesięcznie.

Główna siedziba grupy M.J. Maillis mieści się w Grecji i zarządza rozległą siecią 31 filii w Europie i Ameryce Północnej, świadcząc usługi klientom w ponad 52 krajach na całym świecie.

Drugą pod względem wydajności wytwórnię posiada w Polsce giełdowy Eurofilms, który może wytwarzać około 28 tys. ton folii rocznie.

Czytaj więcej: Folia 292 Inwestycje 716