Masterchem stanie się częścią Logoplaste Group

Masterchem stanie się częścią…

22 listopada br. portugalska Logoplaste Group poinformowała o podpisaniu umowy dotyczącej zakupu większościowego pakietu akcji polskiej firmy Masterchem, jednego z czołowych polskich producentów opakowań PET. Transakcja podlega zatwierdzeniu przez organy regulacyjne i ma się zakończyć w pierwszym kwartale 2020 roku.

Zielonogórski Masterchem jest firmą rodzinną i jak głosi komunikat opublikowany przez Logoplaste Group, dotychczasowi właściciele firmy zachowają udziały w spółce oraz pozostaną zaangażowani w zarządzanie przedsiębiorstwem. 

Założona ponad 25 lat temu firma Masterchem jest jednym z wiodących polskich producentów opakowań PET do chemii gospodarczej, kosmetyków, artykułów spożywczych oraz wyrobów farmaceutycznych i suplementów diety. Firma posiada bardzo zróżnicowany portfel klientów w całej Europie (roczny wolumen przekracza 500 milionów sztuk sprzedanych do ponad 1000 klientów). 

W sierpniu tego roku firma znalazła się w gronie laureatów II edycji rankingu miesięcznika Forbes - Forum Firm Rodzinnych 2019, zajmując I miejsce w kategorii firmy rodzinne z przychodem powyżej 100 mln. zł. w woj. lubuskim.

- Główną postacią w firmie jest mój ojciec Wojciech Wasilewski, pełniący funkcję dyrektora generalnego. To jego osoba i doświadczenie są dla mnie i dla firmy motywatorem. Uzupełniamy się wzajemnie w obszarach, w których lepiej się czujemy. W sprawach produkcji zawsze możemy liczyć na dyrektora produkcji Witolda Wiśniewskiego, który jest w naszej firmie od początku i zna bardzo dobrze jej specyfikę - tak w maju 2018 r. mówił, w wywiadzie udzielonym magazynowi "Manager", Piotr Wasilewski, prezes zarządu Masterchem.

- Z wielką przyjemnością informujemy o współpracy z firmą Masterchem. Połączenie obu firm pozwoli nam lepiej obsługiwać naszych klientów dzięki skróceniu czasu wprowadzania nowych produktów na rynek i ograniczeniu związanego z tym ryzyka, co uczyni nas bardziej elastycznymi. Firma Masterchem była w stanie zapewniać ogromny wzrost z roku na rok, koncentrując się na swoich klientach oraz stale wprowadzając innowacje i rozszerzając asortyment produktów, który obejmuje butelki, słoiki i zamknięcia - powiedział Gerardo Chiaia, prezes Logoplaste.

- Logoplaste, jako wysoce innowacyjna i globalna firma opakowaniowa, jest idealnym partnerem dla Masterchemu. Jestem przekonany, że ta współpraca pozwoli nam przyspieszyć rozwój i pozyskać nowych klientów na wielu międzynarodowych rynkach - zaznaczył Wojciech Wasilewski, Dyrektor Zarządzający Masterchem.

- Jestem dumny, że nasza spójna i konsekwentnie realizowana strategia budowania wiodącego regionalnego producenta opakowań, charakteryzującego się wysoką kulturą technologiczną i jakościową, została doceniona. W naszej przyszłej współpracy dostrzegamy istotne wzajemne korzyści i jesteśmy bardzo podekscytowani, że staniemy się częścią Grupy Logoplaste - ocenił Piotr Wasilewski.

W październiku tego roku spotkaliśmy się z prezesem Wasilewskim na targach FachPack w Norymberdze. Mieliśmy tam okazje porozmawiać nie tylko o ofercie firmy zaprezentowanej podczas niemieckiej wystawy ale również o wyzwaniach jakie stawia branży opakowań z tworzyw sztucznych gospodarka o obiegu zamkniętym


JL

Opakowania PET: kosmetyczne, farmaceutyczne
 

Opakowania PET: kosmetyczne, farmaceutyczne, chemiczne, słoiki, na żywność, alkoholowe, nakrętki do opakowań, preformy PET

Polska, 66-015 Zielona Góra, Przylep – Solidarności 86d