Maszyna Gallus do produkcji etykiet na opakowania

Maszyna Gallus do produkcji etykiet na opakowania
Maszyna etykietująca Gallus ECS 340 to innowacyjne rozwiązanie w produkcji etykiet dla opakowań w przemyśle spożywczym.

Grupa Gallus wprowadzając na rynek maszynę Gallus ECS 340 zapoczątkowała nowy trend w produkcji etykiet na opakowania do artykułów spożywczych. Podstawę maszyny stanowi solidny granit techniczny. Dzięki swojej niezwykłej wytrzymałości doskonale nadaje się on do budowy maszyn. Zespoły drukujące są zawieszone na granitowej podstawie, co umożliwia łatwy dostęp do nich i prostą obsługę. Poza tym granit jest surowcem naturalnym, który bardzo pozytywnie wpływa na bilans emisji CO2 maszyny.

To co wyróżnia urządzenie to wysoka produktywność przy niskich kosztach inwestycji. Przy produkcji etykiet nisko przetworzonych, czyli np.etykiet dla opakowań do produktów spożywczych lub leków, koszty materiału mogą sięgać nawet 50 proc. całych kosztów etykiety. Dlatego też udział makulatury ma znaczący wpływ na marżę danego zlecenia.

Maszyna Gallus


Tymczasem Gallus ECS 340 wyznacza nowe standardy w zakresie redukcji makulatury w tej klasie maszyn. Jest to bowiem niewiele ponad 11 metrów wstęgi dla maszyny ośmiokolorowej.

Bardzo krótka droga wstęgi ma również inne zalety. Rezultat korekt w trakcie produkcji jest natychmiast widoczny i umożliwia bardzo efektywną pracę. Dynamiczna regulacja w trakcie produkcji gwarantuje również, że obraz podczas zmiany prędkości drukowania nie zmienia się i utrzymana jest najwyższa jakość produkcji.

Podczas konstruowania tej maszyny firma Gallus zastosowała wszystkie elementy zwiększające produktywność, które sprawdziły się już na rynku. Na przykład cylinder płytowy i wałek rastrowy są w formie tulei (sleeves), co umożliwia szybką zmianę zleceń. Uzupełnieniem jest system rakla komorowego, dzięki czemu farby można zmieniać bardzo szybko. Poza tym maszyna, napędzana w całości serwomotorami, posiada chłodzone cylindry dociskowe, co umożliwia stosowanie różnych podłoży drukowych.

Partnerem firmy Gallus w naszym kraju jest spółka Heidelberg Polska.

Czytaj więcej: Etykiety 95 Maszyny 478