Maszyny Multivac R 175 CD i proces Darfresh

Maszyny Multivac R 175 CD i proces Darfresh
Firma Multivac wprowadziła na rynek maszyny termoformujące z serii R 175 CD. Dzięki temu formowanie, napełnianie i zgrzewanie odbywa się w czasie jednego procesu na tej samej maszynie, która jest przeznaczona specjalnie do stosowania w specjalistycznych zakładach przetwórczych małej lub średniej wielkości.

Maszyny z tej rodziny pozwalają na wytworzenie najwyższej klasy opakowań typu „skin” uzyskanych dzięki systemowi Darfresh. Oryginalny system pakowania Darfresh z efektem „skin” to rozwiązanie doskonale znane na rynku opakowaniowym. Taki system pakowania próżniowego jako pierwszy wprowadziła firma Sealed Air Cryovac.

Teraz jest on udoskonalany przy współpracy Sealed Air Cryovac i Multivac.

Wymaga jednak odpowiednich urządzeń, będących w stanie spełnić wszystkie wymagania. Proces pakowania Darfresh wykorzystuje bowiem specjalnie zaprojektowane dolne i górne folie, które tworzą próżniowe opakowanie detaliczne z efektem „skin”, dopasowane do kształtu produktu niczym druga skóra.

Wpisz tytuł dla obrazu

Rozwiązanie polega na tym, że górna folia termokurczliwa przylega ściśle, a zarazem delikatnie wokół całego produktu, nie naruszając jednak jego kształtu. Dolne i górne folie są następnie zgrzewane ze sobą na gorąco tuż przy krawędziach produktu, dzięki czemu wytwarzane jest opakowanie o hermetycznych i higienicznych zgrzewach. W efekcie powstaje opakowanie wysokopróżniowe, gwarantujące długi okres trwałości produktu o praktycznie niewidocznej górnej folii, która otacza produkt niczym druga skóra, nadając mu naturalny wygląd. Ponadto jest to opakowanie ze zgrzewem wokół całej powierzchni produktu, który zapobiega przemieszczaniu się soków i utrzymuje dekorację na powierzchni na właściwym miejscu.

Na czym polega natomiast proces pakowania Darfresh w czaszy grzewczej?

Powietrze z komory i z opakowania jest usuwane. W trakcie tej operacji górna folia przyciągana jest do górnej ściany czaszy, gdzie nagrzewa się i staje się formowalna. Wtedy wprowadzany jest delikatny strumień powietrza, powodujący że górna folia rozluźnia się i opada delikatnie na produkt i pomiędzy szczeliny. Obie folie są następnie zgrzewane ze sobą wokół brzegów produktu tworząc tzw. „drugą skórę”.

Pakowanie w systemie Darfresh jest tak proste, jak sam proces termoformowania. Materiał opakowaniowy jest dostarczany w rolach. Formowanie, napełnianie i zgrzewanie odbywa się w czasie jednego procesu na tej samej maszynie. I właśnie Maszyna termoformująca Multivac R 175 CD jest specjalnie przeznaczona do stosowania w specjalistycznych zakładach przetwórczych małej lub średniej wielkości. Ponieważ jej budowa jest zblokowana, więc pozwala na to, by w optymalny sposób wykorzystać istniejącą powierzchnię.

Urządzenie Multivac jest łatwa w obsłudze.

Wszystkimi funkcjami kontrolnymi i regulowaniem jego pracy pomaga zarządzać wydajny komputer przemysłowy, którego pamięć może przechowywać ustawienia dla 200 różnych aplikacji. Urządzenie pozwala też uzyskać różne wymiary opakowań. Kiedy bowiem potrzebne są różne głębokości oraz szerokości opakowań, należy po prostu wymienić wkładki w matrycy formującej. Przy wytwarzaniu opakowań o różnych długościach, do wyboru są matryce o czterech standardowych długościach odcinania.

Czytaj więcej: Maszyny 480

brak
 

Cryovac, folia bąbelkowa, folia pęcherzykowa, folie, folie barierowe, folie termokurczliwe, food packaging, industrial packaging, instapak, koperty ochronne, maszyny, materiały opakowaniowe

Polska