Minisuszarki Moretto: mały rozmiar, duża wydajność

Minisuszarki Moretto: mały…

Minisuszarki Moretto, sprzedane w ponad 10 000 egzemplarzy, są nadal jednym z najbardziej cenionych przez klientów produktów na całym świecie dzięki ich wysokiej wydajności, kompaktowej budowie i dopracowanemu wzornictwu. Nadają się one do obróbki polimerów technicznych w procesie formowania złożonych elementów dla wymagających sektorów, takich jak medyczny, optyczny, elektroniczny i telefoniczny. Dzięki niewielkim rozmiarom można je instalować bezpośrednio na wylocie maszyny przetwórczej.

Oferta obejmuje trzy linie produktów, w sumie 9 modeli, wyróżniających się specyficznymi cechami. Seria D TX charakteryzuje się łatwością obsługi. Operator, kierując się bazą danych systemu, może samodzielnie ustawić maszynę w zależności od rodzaju obrabianego polimeru i wymaganej produkcji. Natomiast w serii XD TX regulacja przepływu powietrza odbywa się automatycznie. Wystarczy ustawić dwa parametry - rodzaj polimeru i wydajność godzinową - aby urządzenie automatycznie i w sposób samodostosowujący się zarządzało przepływem powietrza niezbędnym do obróbki materiału. Seria XD XM nadaje się do zastosowań w sektorach takich jak medyczny i optyczny.

Standardowe cechy tej serii to system antystresowy zapobiegający nadmiernemu wysuszeniu polimeru oraz zastosowanie leja zasypowego OTX - dostępnego w wersji Pyrex w serii XM - który zwiększa i uzupełnia wydajność suszarki, tworząc rozwiązanie o wysokiej efektywności energetycznej. Szereg możliwości podłączenia przez port USB i port szeregowy RS 485 sprawia, że produkty te można doskonale zintegrować z Mowis, systemem nadzoru i zarządzania firmy Moretto, a także połączyć z urządzeniami do zbierania danych. Dostępne są wersje umożliwiające podłączenie do palmtopa Master 300 w celu zapewnienia lepszej ergonomii w systemach suszenia z wieloma zbiornikami lub w przypadku instalacji na maszynie.

Najnowszym osiągnięciem w rodzinie urządzeń do suszenia Moretto jest X Comb, super kompaktowa minisuszarka przeznaczona do suszenia polimerów technicznych o mniejszej przepustowości. W pełni elektryczna, została zaprojektowana specjalnie do efektywnego przetwarzania higroskopijnych polimerów technicznych. Jest to produkt o wysokiej efektywności energetycznej przeznaczony dla wymagających sektorów, takich jak medyczny, optyczny i elektroniczny. Dostępnych jest 7 modeli, które umożliwiają obróbkę produktów o wydajności od 0,25 do 45 kg/h.

"Niezawodność - to słowo najlepiej opisuje technologię Moretto. Ponad 2200 minisuszarek zakupionych w 2021 r. to maszyny wyróżniające się jakością, wydajnością i dbałością o szczegóły" - HNP, lokalny partner Moretto w Korei Południowej.

d-tx-xd-tx-xd-xm
Od lewej: D TX, XD TX i XD XM

Reportaże

Forum