Młode talenty na targach Packaging Innovations

Młode talenty na targach Packaging Innovations
Organizatorzy targów Packaging Innovations ogłosili wyniki internetowego konkursu dla młodych projektantów opakowań. Prezentujemy niżej trzy projekty, które spotkały się z największym uznaniem internautów.

Marta Kawecka z Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi opracowała projekt Jednorazowego Opakowania Cukierniczego & Patery. Opakowanie na desery i inne wyroby cukiernicze znajdzie swoich odbiorców wśród cukierni, cateringu a także indywidualnych klientów. Towarzyszy ciastu od momentu wyjęcia z pieca aż do jego ostatniego okruszka. Delikatne bigowanie ułatwia intuicyjną transformację i umożliwia jednym ruchem przekształcenie torby w paterę. Funkcjonalna czysta forma współgra z serwowanym deserem podkreślając jego atrakcyjność. Prosta i ekonomiczna konstrukcja z jednego arkusza pozwala na masową produkcję. Użycie surowców odnawialnych oraz ograniczony do kilku cięć proces wykonania składa się na opakowanie w pełni przyjazne środowisku. Duża powierzchnia nadruku stanowi dodatkowy atrybut komercyjny.

Jednorazowe Opakowanie CukierniczePatryk Wiśniowski z Akademii Sztuk Pięknych im. J. Matejki w Krakowie zaprojektował Opakowanie Zestawu Towarzyskiego. Posiada ono standardowe wyposażenie pozwalające stworzyć romantyczny nastrój i umilić chwile spędzone z ukochaną osobą (idealne na Walentynki, urodziny, czy wypad w góry). Opakowanie zawiera: 2 kieliszki, wino, czekoladki, różę, 2 świece, korkociąg. Opakowanie powstało z myślą o dzisiejszym świecie, w którym wszystko musi być szybkie i zawierać w sobie jak najwięcej funkcji.

Opakowanie Zestawu TowarzyskiegoMałe Atelier autorstwa Alicji Sary Wańczyk z Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi to magiczne pudełko stworzone z myślą o małych artystach. W opakowaniu zamknięte są najbardziej przydatne materiały plastyczne: farby, pędzle, zestaw jednorazowych palet, pojemnik na wodę, palto ochronne oraz specjalny gruby papier. Po rozłożeniu, pudełko przekształca się w minisztalugę, idealne miejsce do pracy dla dzieci! Kiedy zapasy pudełka już się wyczerpią, lub zabawa po prostu się znudzi - pudełko można wyrzucić do pojemnika na odpady przeznaczone do recyklingu. Opakowanie jest wykonane z materiałów biodegradowalnych.

Małe AtelierWszyscy uczestnicy konkursu będą mogli zadebiutować na targach, które odbędą się w Warszawie w dn. 10-11 kwietnia. Studenci pokażą swoje projekty w specjalnie wyznaczonym obszarze hali targowej, tzw. Strefie Studenta. Prezentacja prototypów opakowań na szerokim forum specjalistów z branży stanowi doskonałą szansę na nawiązanie ciekawych kontaktów zarówno z firmami, które produkują opakowania, jak i z przedsiębiorstwami, które je wykorzystują.