Młode talenty na targach Packaging Innovations

Młode talenty na targach Packaging…
Organizatorzy targów Packaging Innovations ogłosili wyniki internetowego konkursu dla młodych projektantów opakowań. Prezentujemy niżej trzy projekty, które spotkały się z największym uznaniem internautów.

Marta Kawecka z Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi opracowała projekt Jednorazowego Opakowania Cukierniczego & Patery. Opakowanie na desery i inne wyroby cukiernicze znajdzie swoich odbiorców wśród cukierni, cateringu a także indywidualnych klientów. Towarzyszy ciastu od momentu wyjęcia z pieca aż do jego ostatniego okruszka. Delikatne bigowanie ułatwia intuicyjną transformację i umożliwia jednym ruchem przekształcenie torby w paterę. Funkcjonalna czysta forma współgra z serwowanym deserem podkreślając jego atrakcyjność. Prosta i ekonomiczna konstrukcja z jednego arkusza pozwala na masową produkcję. Użycie surowców odnawialnych oraz ograniczony do kilku cięć proces wykonania składa się na opakowanie w pełni przyjazne środowisku. Duża powierzchnia nadruku stanowi dodatkowy atrybut komercyjny.

Jednorazowe Opakowanie CukierniczePatryk Wiśniowski z Akademii Sztuk Pięknych im. J. Matejki w Krakowie zaprojektował Opakowanie Zestawu Towarzyskiego. Posiada ono standardowe wyposażenie pozwalające stworzyć romantyczny nastrój i umilić chwile spędzone z ukochaną osobą (idealne na Walentynki, urodziny, czy wypad w góry). Opakowanie zawiera: 2 kieliszki, wino, czekoladki, różę, 2 świece, korkociąg. Opakowanie powstało z myślą o dzisiejszym świecie, w którym wszystko musi być szybkie i zawierać w sobie jak najwięcej funkcji.

Opakowanie Zestawu TowarzyskiegoMałe Atelier autorstwa Alicji Sary Wańczyk z Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi to magiczne pudełko stworzone z myślą o małych artystach. W opakowaniu zamknięte są najbardziej przydatne materiały plastyczne: farby, pędzle, zestaw jednorazowych palet, pojemnik na wodę, palto ochronne oraz specjalny gruby papier. Po rozłożeniu, pudełko przekształca się w minisztalugę, idealne miejsce do pracy dla dzieci! Kiedy zapasy pudełka już się wyczerpią, lub zabawa po prostu się znudzi - pudełko można wyrzucić do pojemnika na odpady przeznaczone do recyklingu. Opakowanie jest wykonane z materiałów biodegradowalnych.

Małe AtelierWszyscy uczestnicy konkursu będą mogli zadebiutować na targach, które odbędą się w Warszawie w dn. 10-11 kwietnia. Studenci pokażą swoje projekty w specjalnie wyznaczonym obszarze hali targowej, tzw. Strefie Studenta. Prezentacja prototypów opakowań na szerokim forum specjalistów z branży stanowi doskonałą szansę na nawiązanie ciekawych kontaktów zarówno z firmami, które produkują opakowania, jak i z przedsiębiorstwami, które je wykorzystują.