Mondi przejmuje rosyjskiego producenta opakowań

Mondi przejmuje rosyjskiego…
Grupa Mondi zakończyła realizację transakcji polegającej na przejęciu rosyjskiej firmy Beepack.

Grupa Mondi sfinalizowała przejęcie od prywatnego inwestora spółki Beepack, właściciela zakładu produkcji opakowań z tektury falistej w rosyjskiej miejscowości Lebiedian położonej około 400 km na południe od Moskwy.

Zakład Beepack, który zmieni nazwę na Mondi Lebedyan, wytwarza asortyment tekturowych tacek i kartonów na produkty spożywcze i rolnicze, takie jak napoje, owoce i warzywa, drób i produkty mleczne. Odbiorcy to zarówno producenci krajowi z Rosji, jak i z zagranicy.

Grupa Mondi włączy ten zakład do swojego segmentu produkcji opakowań z tektury falistej, który posiada już 15 zakładów produkujących opakowania tekturowe w Europie Środkowej i Wschodniej.

Pozycja Grupy Mondi w Rosji jest ugruntowana dzięki działalności w innych segmentach rynku, na przykład dzięki zakładowi Mondi Syktyvkar produkującemu tekturę opakowaniową i papier. Zakładom Mondi Pereslavl i Mondi Uralplastic produkującym opakowania towarów konsumpcyjnych oraz kilku biurom sprzedaży w Moskwie. Grupa Mondi zatrudnia obecnie w Rosji około 6000 pracowników.

- Z ogromną radością witamy zakład i jego pracowników w naszej organizacji - mówi Peter J. Oswald, CEO Mondi Europe and International. - To przejęcie podkreśla nasze zaufanie do Rosji. Pragniemy produkować i sprzedawać wartościowe produkty w Rosji, wspierając w ten sposób realizację jej celu, czyli rozwój produkcji przemysłowej.