Multivac pokazał nową maszynę pakującą

Multivac pokazał nową maszynę pakującą
Firma Multivac wprowadziła na rynek maszyn pakujących nowe urządzenie. Mowa o maszynie wyposażonej w specjalną uchylną pokrywę.

W tej chwili co roku na całym świecie uruchamianych jest ponad 1100 przemysłowych maszyn pakujących rolowych i Traysealerów firmy Multivac oraz ponad 3200 maszyn komorowych. Firma z powodzeniem funkcjonuje również w Polsce. Już niebawem jednak ta liczba może ulec powiększeniu. Oto bowiem Multivac opracował kolejna nowość.

Chodzi tu o nową, elastyczną maszynę - model B310 – która przeznaczona jest do pakowania zarówno dużych jak i małych produktów. Jest ona w pełni zautomatyzowana, a jednocześnie zapewnia wysoką wydajność przy niewielkim udziale czynnika ludzkiego. Jest to pierwsza maszyna taśmowa z nowej generacji Multivac. Przynosi szereg innowacji, które w konsekwencji umożliwiają zwiększenie efektywności codziennego procesu pakowania. Jeden z podstawowych walorów nowego urządzenia to wydajność trzech taktów na minutę. To osiągnięcie absolutnie wyjątkowe.

Nowa maszyna firmy Multivac

Właśnie zwiększona wydajność maszyny to jej duża nowość. Wszystkie procesy w tym urządzeniu są ze sobą skoordynowane i przebiegają bez żadnych zakłóceń. Dzięki indywidualnym ustawieniom można zoptymalizować wydajność pakowania odpowiednio do produktów, np. poprzez maksymalną prędkość przenośnika taśmowego i minimalne odchylenie pokrywy. Efektywność zapewniają krótkie przewody próżniowe. Straty prawie nie występują. Dodatkowe zawory zapewniają szybszą wentylację, zaś przebiegające równolegle procesy zwiększają produktywność.

Długość zgrzewu zapewniającego przez maszynę to 2x950 mm. Odstęp między szynami zgrzewającymi to z kolei 630 mm.

Czytaj więcej: Maszyny 480