Na opakowania Owens - Illinois spadł deszcz nagród

Na opakowania Owens - Illinois spadł deszcz nagród
Produkowane przez koncern Owens – Illinois szklane butelki to idealny przykład na to, że szkło w dalszym ciągu zachowuje swoją pozycję jeśli chodzi o materiał przeznaczony dla ekskluzywnych opakowań.

Potwierdzeniem stanu rzeczy jest choćby obfita ilość nagród jakie spłynęły w tym roku na O-I i wprowadzone przez firmę na rynek opakowania. Szklane butelki o innowacyjnych kształtach są kluczem do wypromowania marek, zwrócenia uwagi klientów i zapoczątkowania nowych trendów. Nagrody przyznano w różnych segmentach, takich jak np. napoje bezalkoholowe, piwo, wino.

Pośród opakowań wyróżnionych już za innowacyjność, m.in. prestiżową nagrodą Gold Pentaward 2011, jest szklana butelka zaprojektowana przez O-I dla wody mineralnej Gize, produkowanej przez Canadian Mineral Water. Jej projekt wymyślony został przez agencję Zweipunktnull w ścisłej współpracy z O-I. Butelka posiada elegancki kształt, wyrazistą linię, smukłą i stożkową szyjkę, a także co najciekawsze tej samej średnicy spód i górną część.

Nagroda Gold Pentaward 2011 została przyznana firmie także za butelkę Vortex, jeden z pierwszych przykładów nowej, autorskiej technologii gofrowania O-I, dzięki której wewnątrz szyjki butelki można umieszczać specjalne wyżłobienia. Opakowanie Vortex jest używane przez wiele międzynarodowych koncernów browarniczych, m.in. amerykański MillerCoors dla piwa Miller Lite, australijski Australia’s Gage Roads Brewing do piwa Wahoo Premium Ale.

Innowacją, która nie tak dawno wyszła również spod palców projektantów i maszyn produkcyjnych O-I, jest również seria lekkich opakowań Lean+Green. Używana przez grupę Independent Distillers linia Three Kings, do której należy opakowanie Black Glass marki O-I, zdobyła niedawno nagrodę Silver Award w kategorii napoje podczas 2011 Australian Packaging Design Awards, natomiast linia butelek do wina Lean+Green została wyróżniona w trakcie Innovation and Supplier of the Year Awards przez Wine Industry Suppliers Australia (WISA).

Ciekawe i nagradzane opakowania O-I spotkać można także w Polsce. Przykładem tego jest choćby butelka wody Cisowianka, zdobywczyni lauru na Luksusową Markę Roku oraz szklane opakowania do wszystkich produktów nabiałowych ZUH Robico nagrodzone wyróżnieniem Food Industry Award w kategorii Innowacja roku.