Nagroda Good Design dla opakowania Owens Illinois

Nagroda Good Design dla opakowania Owens Illinois
Rozstrzygnięto jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów w branży opakowaniowej - Good Design. Tym razem nagroda za wyjątkową stylistykę produktu powędrowała do producenta butelki dla wody mineralnej VEEN. Opakowanie stworzył koncern Owens Illinois.

Projekt nagrodzonej butelki wyróżnia się podwójną krzywizną, zainspirowaną pierwszą falą Veen Emonen ("Matka Wód" w Finlandii). Nadaje ona butelce nietypowy kształt i przekazuje komunikat o czystości wody. Oto bowiem woda źródlana VEEN pochodzi z naturalnego źródła w okolicach koła podbiegunowego.

Nagroda Good Design dla opakowania Owens Illinois

Good Design jest to kolejne wyróżnienie przyznane opakowaniu stworzonemu przez O-I w ciągu ostatnich kilku miesięcy. We wrześniu ubiegłego roku produkt otrzymał światową nagrodę Bottled Water World Awards przyznawaną dla najlepszej szklanej butelki. W październiku 2007 roku w konkursie Pentawards butelka zajęła trzecie miejsce. Najnowsza nagroda Good Design jest więc kolejnym wyróżnieniem, które podkreśla nowoczesny design opakowania.

- Przyznanie butelce wody mineralnej VEEN prestiżowej nagrody Good Design jest dla nas niezwykłym wyróżnieniem - cieszy się Adam Gajewski, Prezes Zarządu O-I Sprzedaż i Dystrybucja Polska. - Po raz kolejny potwierdzona została zarówno jakość jak i innowacyjność naszych produktów. Nagroda Good Design nabiera tym większego znaczenia, biorąc pod uwagę jej prestiż, że jest to wyróżnienie przyznawane najwybitniejszym na całym świecie produktom w dziedzinie designu. Tym samym potwierdziliśmy pozycję firmy O-I jako lidera w dziedzinie designu.

Warto wiedzieć, że międzynarodowa nagroda Good Design przyznawana jest co roku najbardziej innowacyjnym i przełamującym stereotypy projektom przemysłowym, graficznym i produktowym. Ma już niemal 60 lat. W tym czasie za wybitne osiągnięcia w zakresie designu wyróżniono rozmaite produkty, poczynając od zwyczajnego spinacza, a kończąc na Boeingu 777.

Nagroda Good Design dla opakowania Owens Illinois

Owens Illinois powstał w 1903 r. Obecnie posiada 100 zakładów produkcyjnych w 23 krajach. W naszym kraju do O-I należy Huta Szkła Jarosław i Huta Szkła Antoninek. Obydwa zakłady współpracują z renomowanymi krajowymi i międzynarodowymi klientami z branży odżywek dla dzieci, soków, przetwórstwa żywności oraz piwa.