Najlepszy dostawca opakowań dla Nestle

Najlepszy dostawca opakowań dla Nestle
Alupol Packaging – po przeprowadzeniu przez koncern Nestle kolejnej corocznej oceny dostawców - został wybrany po raz trzeci z rzędu najlepszym dostawcą opakowań giętkich do europejskich zakładów Nestle w 2012 roku.

Współpraca Alupol Packaging z koncernem Nestle sięga 1995 roku. Od 2010 roku Alupol Packaging jest zaakceptowanym dostawcą do całej Grupy Nestle, co oznacza, że laminaty dostarczane są do wielu europejskich zakładów. Szczególne znaczenie dla rozwoju sprzedaży w Europie Zachodniej mają projekty związane z dostawami opakowań na rynek niemiecki i szwajcarski, które uznawane są za bardzo hermetyczne. Symbolicznym przełamaniem bariery dostaw opakowań do eurporejskich zakładów produkcyjnych Nestle było rozpoczecie realizacji regularnych dostaw opakowań do serii „Maggi fix” (rynek niemiecki) oraz „Nespresso” (wyrób produkowany tylko w Szwajcarii).

alupol certyfikat


Dynamicznie rozwijająca się współpraca pomiędzy naszymi firmami pozwoliła na realizację kolejnych projektów o charakterze ogólnoeuropejskim. Serie opakowań: „Juicy Chicken”, „Crunch”, „Papirus”, „Nescafe”, „Zupy instant” czy „Sosy sałatkowe” dedykowane są dla produktów, które trafiają m.in. na rynki: niemiecki, brytyjski, francuski, czeski, ukraiński, grecki, rumuński, bułgarski, litewski, hiszpański, węgierski i polski. Ponadto w 2012 roku, po raz pierwszy w historii spółki, produkty zapakowane w laminaty wyprodukowane w Grupie Alupol Packaging trafiły na rynki pozaeuropejskie, np. do Meksyku, Kanady, USA i Australii. Niezmiennie od lat Alupol Packaging pozostaje również największym dostawcą laminatów do zakładu Nestle w Kaliszu.

alupol packaging opakowania giętkie


Grupa Alupol Packaging posiadająca zakłady w Tychach i Kętach, produkuje i sprzedaje rocznie ponad 20 tysięcy ton opakowań dedykowanych na rynki całej Europy. Obecnie oprócz wielkich koncernów – Nestle, Kraft Foods, Unilever – kluczowymi klientami są producenci marek własnych dla sieci handlowych oraz inni globalni gracze branży spożywczej, tacy jak: De Blenders Douwe Egberts (Sara Lee), Dr.Oetker, Perfetti van Melle, Rieber & Son, Van Sillevoldt Rijst, AB Foods i wielu innych.

Czytaj więcej: Opakowania 1103