Najpopularniejsze artykuły w Plastech.pl w 2013 roku

Najpopularniejsze artykuły… W 2013 roku zamieściliśmy w naszym serwisie łącznie blisko tysiąc informacji z branży tworzyw sztucznych, opakowań i recyklingu. Dzięki dobrodziejstwom internetu możemy dowiedzieć się, jakie tematy były w tym okresie dla naszych odbiorców najbardziej interesujące. Prezentowane niżej opracowanie opiera się na statystykach Google Analytics dotyczących dwudziestu najpopularniejszych artykułów opublikowanych w ubiegłym roku w naszym serwisie.

Na czoło zestawienia wysuwają się wiadomości rynkowe dotyczące firm oraz ludzi nimi kierujących. Dużym zainteresowaniem cieszyły się w tym miejscu informacje dotyczące zmianom właścicielskim w spółkach Zelmer i Alwernia. Oprócz tego uwagę naszych czytelników przyciągały tematy związane ze zmianami w zarządach firm (jak np. w przypadku spółki Can-Pack) czy bankructwami (często klikanym artykułem była informacja dotycząca kłopotów Fagora). Sporą popularnością cieszył się wywiad z Krzysztofem Pióro. Wiele osób zainteresowała także działalność Bydgoskiego Klastra Przemysłowego.

Kolejną grupę licznie reprezentowaną w czołówce zestawienia stanowią informacje dotyczące nowych inwestycji. To zrozumiałe, bo te oznaczają zazwyczaj nowe miejsca pracy. W tej kategorii zdecydowanym zwycięzcą była informacja o nowych inwestycjach w Toruniu - przypomnijmy, że fabryka elementów z tworzyw sztucznych budowana przez Boryszew ma zatrudniać nawet do 700 osób. Uwagę odbiorców zwróciła także wiadomość o nowym zakładzie recyklingu PET w Radomsku, budowie spalarni w Poznaniu oraz wielomilionowej inwestycji firmy Splast.

Dużą grupę wiadomości stanowią informacje o nowych produktach, zwłaszcza w branży opakowań. Najchętniej czytanymi artykułami w tej kategorii były informacje o nowych opakowaniach piw i napojów energetycznych.

Spośród wiadomości dotyczących nowości technologicznych najliczniejsze grono odbiorców zyskała informacja dotycząca technologii uzyskiwania oleju opałowego z odpadów z tworzyw sztucznych, opracowanej przez szwajcarską firmę Diesoil.

Użytkowników naszego serwisu interesowały również kwestie związane z regulacjami dotyczącymi odpadów. Szczególne miejsce w tej kategorii przypadło informacji o unijnych propozycjach dotyczących toreb foliowych oraz kwestiom związanym z tzw. ustawą śmieciową.

Wśród najpopularniejszych newsów znalazła się także wiadomość ze świata nauki - wysoką pozycję w rankingu zajęła informacja dotycząca wykrycia propylenu w atmosferze Tytana.

Bardzo nas cieszą wysokie lokaty, jakie zajęły w rankingu wiadomości nasze relacje wideo z targów K w Düsseldorfie oraz z poznańskich targów Epla. W ubiegłym roku zamieściliśmy w naszym serwisie 40 materiałów wideo, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Warto dodać, że filmy te są także obecne w serwisie Youtube. W rankingu popularności zwycięzcą był tutaj materiał poświęcony targom Packaging Innovations.

Plastech.pl w liczbach

W 2013 roku wortal Plastech.pl odwiedziło ponad milion unikalnych użytkowników. W naszym serwisie zarejestrowanych jest 18,8 tys. aktywnych użytkowników, zaś w katalogu branżowym znajduje się ponad 6,5 tys. firm. O znaczeniu biznesowym serwisu świadczy fakt, iż obecnie zamieszczonych jest w nim 4414 ofert B2B. Unikalnym miejscem spotkań specjalistów z branży jest nasze forum internetowe. W minionym roku dodano tu 549 nowych tematów i udzielono 2744 odpowiedzi.

W rok 2014 wchodzimy pełni optymizmu i motywacji do dalszej pracy nad rozwojem wortalu. Jednak Plastech.pl to przede wszystkim Użytkownicy. Wierzymy, że z Państwa pomocą będziemy mogli jeszcze więcej zdziałać dla branży tworzyw sztucznych i opakowań. Dziękujemy za współpracę naszym stałym Użytkownikom, a jednocześnie chcemy wyrazić swoją otwartość dla wszystkich nowo odwiedzających nasz serwis.

Czytaj więcej:

Reportaże

Forum