Napęd falownika obniży koszty automatyzacji

Wyniki te uzyskano przy znacznie niższych kosztach niż w przypadku serwonapędowego systemu napełniania, który jest w stanie zapewnić podobną wydajność. Dla końcowych użytkowników firmy IMSB oznacza to, że mają możliwość nabycia maszyny z elektroniczną regulacją poziomu napełniania w cenie zbliżonej do maszyny regulowanej ręcznie. Oznacza to, że maszyna niemal natychmiast przełącza się między wielkościami butelek, pozwalając na znacznie bardziej elastycznie działanie i świadczenie lepszych usług Klientom.

- Kiedy korzystaliśmy z serwonapędów, koszt automatyzacji był po prostu zbyt wysoki dla wielu potencjalnych użytkowników naszych maszyn. Firma Eaton zaoferowała jednak kompletne rozwiązanie w zakresie automatyzacji i napędów, które naprawdę zaskoczyło nas wszystkich pod względem wydajności i stosunku jakości do ceny. Jesteśmy tak bardzo zadowoleni, że znormalizujemy rozwiązanie firmy Eaton dla wszystkich przyszłych procesów produkcji naszych napełniaczy wolumetrycznych - podsumował Osmar Vieira, kierownik produkcji odpowiedzialny w firmie IMSB za elektrotechnikę.

Sektor elektryczny Eaton jest globalnym liderem w dziedzinie dystrybucji zasilania i zabezpieczenia obwodów; zabezpieczenia zasilania zapasowego; regulacji i automatyki; oświetlenia i bezpieczeństwa; rozwiązań strukturalnych i sprzętu instalacyjnego; rozwiązań do pracy w surowych i niebezpiecznych warunkach; a także usług inżynieryjnych. Dzięki swojemu zestawowi globalnych rozwiązań Eaton jest w stanie sprostać najbardziej krytycznym wyzwaniom w zarządzaniu zasilaniem elektrycznym dnia dzisiejszego.

Eaton to spółka zajmująca się dystrybucją energii, która w 2017 roku osiągnęła sprzedaż rzędu 20,4 mld USD. Firma zapewnia wydajne energetycznie rozwiązania, które pomagają zwiększyć efektywność i bezpieczeństwo oraz zrównoważyć zużycie energii elektrycznej, hydraulicznej i mechanicznej. Eaton zatrudnia około 96 000 pracowników i sprzedaje produkty klientom w ponad 175 krajach.

przemienniki częstotliwości PowerXL DA1

W nowej generacji maszyn napełniających, przemienniki częstotliwości PowerXL DA1 kontrolują poziom napełnienia, a DC1 dopasowują optymalną prędkość dla przenośników wprowadzających i wyprowadzających

Źródło: Eaton