Nexeo Plastics przejmuje Nevicolor i rozszerza swoją obecność w Europie

Nexeo Plastics przejmuje Nevicolor…

Firma Nexeo Plastics LLC, wiodący światowy dystrybutor żywic termoplastycznych i spółka stowarzyszona z GPD Companies Inc., ogłosiła ​​przejęcie Nevicolor S.p.A., czołowego włoskiego przedsiębiorstwa zajmującego się dystrybucją i produkcją tworzyw termoplastycznych. Warunki transakcji nie zostały ujawnione.

Nevicolor to firma rodzinna z siedzibą we włoskiej Luzzarze, posiadająca szeroki zasięg geograficzny w całym kraju, która od ponad 57 lat dostarcza żywice termoplastyczne, compoundy i usługi z zakresu rozwoju aplikacji. Produkty przedsiębiorstwa służą wielu klientom i dostawcom reprezentującym sektory komponentów przemysłowych, opieki zdrowotnej, motoryzacji, zaawansowanych opakowań, rolnictwa i elektryki. Nevicolor obsługuje ponad 800 klientów, dysponując portfolio zawierającym ponad 3000 gatunków wysokiej jakości polimerów, w tym materiałów pochodzących z recyklingu.

- To strategiczne przejęcie zwiększa skalę działalności GPD i zapewnia Nexeo Plastics dostęp do wysokiej specjalizacji Nevicolor w zakresie techniczno-analitycznym - powiedział Paul Tayler, dyrektor generalny GPD. - Nevicolor zbudował niezawodną sieć międzynarodowych dostawców i nie możemy się doczekać kontynuowania służenia jego dotychczasowym klientom spersonalizowanymi rozwiązaniami, których oczekują i do których przywykli.

- Cieszymy się, że możemy dołączyć do Nexeo Plastics, co wzmocni i usprawni naszą działalność w Europie - stwierdził Alessandro Negri, dyrektor biznesowy Nevicolor.

- Nasi klienci w Europie będą mieli teraz dostęp do szerokiej oferty "szytych na miarę" compoundów, specjalistycznych polimerów, usług laboratoryjnych i materiałów pochodzących z recyklingu - dodał Joost d’Hooghe, wiceprezes EMEA w Nexeo Plastics.

Dystrybutor szerokiego asortymentu wysokogatunkowych
 

Dystrybutor szerokiego asortymentu wysokogatunkowych granulatów tworzyw sztucznych oraz elastomerów termoplastycznych

Polska, 02-182 Warszawa, Ruchliwa 15

Reportaże

Forum