Nitroerg w rękach KGHM

Nitroerg w rękach KGHM
Producent wyrobów z tworzyw sztucznych spółka Nitroerg trafi do grupy KGHM Polska Miedź. Za 85 proc. akcji spółki inwestor zaoferował ponad 120 mln zł - wynika z informacji resortu Skarbu Państwa.

W piątek odbyła się ustna aukcja, dotycząca zbycia pakietu 5 mln 260 tys. 820 należących do Skarbu Państwa akcji Nitroergu. KGHM zaoferował cenę wywoławczą, przekraczającą 120 mln 51 tys. zł. "Przybicie i zamknięcie aukcji nastąpi w chwili podpisania umowy sprzedaży akcji" - poinformował resort. Pozostałe 15 proc. akcji, zgodnie z przepisami, nieodpłatnie przejmie załoga zakładu.

Przedstawiciele działających w firmie związków cieszą się z faktu, że to właśnie polski kombinat miedziowy będzie inwestorem Nitroergu. Wcześniej mieli obawy, że akcje Nitroergu wykupi któraś z konkurencyjnych firm, wyłącznie po to, aby przejąć rynek.

Spółka Nitroerg rozpoczęła działalność 1 grudnia 2006 r. po formalnym połączeniu zakładów Nitron w Krupskim Młynie i ZTS Erg-Bieruń w Bieruniu. W efekcie tej fuzji zakład jest największym w Polsce producentem przemysłowych środków strzałowych. Zajmuje się również produkcją wyrobów z tworzyw sztucznych oraz dodatku do paliw dla rafinerii. KGHM należy do najważniejszych odbiorców produktów Nitroergu.

Czytaj więcej: Przejęcia 184 Rynek 831