Nowa folia Lean Film firmy Avery Dennison


Także firma Bolton Manitoba nie zastanawiała się zbyt długo nad rozpoczęciem własnych prób produkcyjnych, których przeprowadzenie mogło okazać się kosztowne w przypadku gdyby nie zakończyły się sukcesem. - W tworzeniu opakowań stosujemy podejście holistyczne, które obejmuje wszystkich dostawców, uwzględniamy każdy etap produkcji oraz wybieramy odpowiednie technologie i materiały. Istnieje ogromny nacisk na ograniczenie kosztów – na przykład ze względu na wzrost cen surowców - mówi rzecznik spółki Bolton Manitoba - Dziś trzeba szukać nowych pomysłów związanych naprawdę z każdym ogniwem łańcucha dostaw. Jesteśmy więc bardzo szczęśliwi, że bierzemy udział w testach produktów Fasson Lean Film.

- W porównaniu ze zwykłą folią PE, folia Fasson Lean Film sprawiła się znakomicie, szczególnie w odniesieniu do doskonałego spasowania na maszynie drukującej - ocenia Mario Giulianini z Maer. - Tak jak i zdolność nadruku, tak i ścisłe i dokładne spasowanie jest niezwykle ważne, ponieważ na etykietach Smac znajduje się mnóstwo kolorowych, szczegółowych rysunków i tekstu oraz obowiązkowe instrukcje użytkowania na etykiecie tylnej.


Giulianini był zachwycony dodatkową zaletą, z jakiej skorzystała firma Maer podczas produkcji etykiet z użyciem Fasson Lean Film. - Stabilność materiału pozwoliła nam na zwiększenie tempa produkcji do 70 metrów na minutę, w porównaniu z osiąganymi 50 metrami na minutę przy zastosowaniu zwykłej folii PE - skwitował.

Korzyści związane z produkcją etykiet
Dla domowych środków czystości atrakcyjny wygląd zewnętrzny jest kwestią niezbędną. Rzecznik firmy Bolton Manitoba wyjaśnia: - Nasi klienci nie są tak lojalni dla konkretnej marki, jak w przypadku kosmetyków. Decyzja o kupnie jest w 50 proc. zainspirowana wyglądem produktów na półce sklepowej. Dlatego też nasza strategia zakłada stosowanie etykiet o najwyższych specyfikacjach. Kiedy zmieniliśmy zwykłą folię PE na Fasson Lean Film, nie wprowadzaliśmy już żadnych większych zmian do linii produkcyjnej etykiet i osiągnęliśmy wynik, który plasuje się wśród najlepszych. Choć była to tylko produkcja testowa, nie pojawiły się żadne problemy. Asymetryczne etykiety nadal były zgodne z projektem i zdały egzamin nawet na lekko pofałdowanych i nie całkowicie gładkich pojemnikach. Dodatkowo podczas naszych testów przeprowadzonych po zastosowaniu etykiet, dotyczących ich starzenia i zmiennych warunków przechowywania, materiał zachowywał się w sposób normalny. Biorąc pod uwagę wyniki tych prób, widzimy olbrzymi potencjał dla zastosowań produktów z rodziny Fasson Lean Film – komentują w firmie Bolton Manitoba.

Czytaj więcej: Folia 292 Nowości 239Forum

Takakanta

Program ERP do produkcji z wtryskiem - czego używacie? 2018-05-23

Uzialas

Tworzywo - poliketon 2018-05-15

Recykling_tworzyw

Szukam Inwestora - Recykling Tworzyw Sztucznych 2018-05-12

Pawel11

Mobilny pochłaniacz oparów podczas przetrysku 2018-05-08

Zaptech16

PC ABS i HIPS 2018-05-08

Reportaże