Nowa folia barierowa Innovia Strata ze znakiem "Made for Recycling"

Nowa folia barierowa Innovia…

Innovia Films pracowała wraz z Interseroh, niezależną niemiecką organizacją doradczą w zakresie recyklingu, nad oceną przydatności do odzysku mechanicznego nowo wprowadzonej folii barierowej BOPP Propafilm Strata SL. Folia uzyskała oceną "bardzo dobrą" w rankingu, co wiąże się z prawem wykorzystywania znaku jakości “Made for Recycling”. 

Interseroh analizuje i ocenia opakowania pod kątem różnych kryteriów, w tym pełnego procesu odzysku (zbiórka, sortowanie, recycling i przetworzenie). Wynikiem rygorystycznego testu jest skala ocen, która określa czy dane opakowanie podlega w pełni recyklingowi, czy też nie. 

made-for-recycling

- Ten proces certyfikacji potwierdza, że nasza nowa folia Strata BOPP jest doskonały do recyklingu. Jako, że jest to monostruktura, zachowuje się zdecydowanie lepiej w strumieniu recyklingu niż laminaty wielowarstwowe i może być dodana do zamkniętego obiegu PP i ponownie wykorzystana - wyjaśnia Alasdair McEwen, Global Product Manager Packaging w Innovia Films.

Folia Propafilm Strata SL zapewnia bardzo efektywną barierowość w stosunku do aromatów, olejów mineralnych i tlenu, nawet w podwyższonych poziomach wilgotności względnej, zapewniając w ten sposób dłuższy termin przydatności produktu i mniejszą ilość odpadów spożywczych. Jest to przezroczysta folia, dopuszczona do kontaktu z żywnością.

Folia może mieć zastosowanie na wielu rynkach, nadaje się do zadrukowywania i zgrzewania w szerokim zakresie temperatur.

Innovia Films Ltd należy do czołowych producentów specjalistycznych, dwuosiowo orientowanych folii polipropylenowych (BOPP) wytwarzanych, w unikatowej dla tego rodzaju folii, technologii wytłaczania z rozdmuchem. Firma zajmuje wiodące miejsce na światowych rynkach folii powlekanych, folii dla przemysłu tytoniowego, etykiet i folii specjalnie zabezpieczonych. Innovia Films zatrudnia globalnie ponad 1200 pracowników i posiada swoje fabryki w Australii, Belgii, Meksyku oraz Wielkiej Brytanii.

smart

Czytaj więcej:
Folia 364