Nowa folia polipropylenowa Novacel

Francuska firma Novacel, której produkty można spotkać również w Polsce, wprowadza na europejski rynek kolejną nowość. Nowy rok firma przywitała wypuszczeniem nowoczesnej folii polietylenowej.

Novacel wzbogacił swą dotychczasową ofertę na rynku wykładzin dywanowych i tekstyliów o innowacyjny, wytwarzany metodą przyjazną dla środowiska produkt Novacel 9357.

Novacel 9357 to przezroczysta i bezbarwna folia polietylenowa o grubości 30 mikronów, przeznaczona do ochrony wyrobów tekstylnych i stosowanych w salonach ekspozycyjnych wykładzin dywanowych z włókien polipropylenowych lub igłowanych. Folia została opracowana tak, aby zagwarantować ochronę podłoża w warunkach wzmożonego ruchu. Chodzi tu m.in. o rozstawianie stoisk, przejazdy wózków transportowych i innych pojazdów, wysypywanie ziemi lub gruzu.

Innowacjność nowej folii i zastosowanego w nim rozwiązania polega na użyciu nowej, bezrozpuszczalnikowej masy adhezyjnej wytwarzanej metodą przyjazną dla środowiska. Najbardziej znane na rynku wykładzin i tekstyliów marki już wykorzystują produkt na skalę przemysłową, dzięki czemu ograniczają w dużym stopniu emisję rozpuszczalników do atmosfery. Folia Novacel 9357 jest ponadto idealnym nośnikiem informacji. Można wydrukować na niej logo, markę lub dowolne treści o charakterze reklamowym bądź technicznym.

- Jeżeli podczas użytkowania folia nie ulegnie zabrudzeniu, można ją skierować do spalarni odpadów lub poddać recyklingowi. Również wszelkie opakowania i wałki do nawijania nadają sie do recyklingu lub ponownego wykorzystania. Działania te, zmierzające do ograniczenia negatywnego oddziaływania firmy na środowisko, wpisują się w prowadzoną przez Novacel politykę trwałego i zrównoważonego rozwoju - tłumaczą przedstawiciele koncernu Novacel.

Koncern Novacel należy do wiodących światowych producentów folii, służącej do zabezpieczania powierzchni produktów przemysłowych. Funkcjonuje w ponad 60 krajach na pięciu kontynentach.

Czytaj więcej: Folia 292