Nowa linia do produkcji włókien

Firma Techno Plastic opracowała nową linię do produkcji włókien do wzmacniania betonu. Stosuje ona technologię wytwarzania krótkich włókien z tworzywa sztucznego, które są w dalszej fazie produkcji mieszane razem z betonem.

Włókno z tworzywa sztucznego po wymieszaniu z betonem tworzy integralny system wewnątrz betonu na całej jego powierzchni. Obecnie ten rodzaj włókien z tworzyw sztucznych wykorzystywany jest coraz częściej do wzmacniania i poprawy ogólnych właściwości betonu. Znajdują one zastosowanie w różnych aplikacjach w przemyśle budowlanym. W porównaniu do stali, która była do tej pory stosowana do wzmacniania betonu, włókna syntetyczne nie ulęgają korozji, są lżejsze, a także nie są podatne na pole elektromagnetyczne oraz pozwalają uzyskać wytrzymalsze elementy. Dodatkowo włókno z tworzywa sztucznego wzmacniające beton ma dłuższą żywotność w porównaniu ze stalowymi wzmocnieniami, a proces produkcyjny nie wpływa negatywnie na środowiska.

Beton wzmocniony takim włóknem może być używany do łatania oraz pokrywania istniejących już struktur betonowych w celu zwiększenia ich trwałości. Oczywiście technikę tę można stosować do budowania zupełnie nowych konstrukcji ponieważ łatwo ją połączyć z istniejącymi metodami i technikami budowy.

Techno Plastic dysponuje możliwościami rozwijania i budowania linii do produkcji włókna o różnej charakterystyce termoplastycznej i o bardzo dużej wytrzymałości. Ogólnie wiadomo, że tworzywo polimerowe posiada wysoką odporność na zerwanie oraz wydłużenie. Te właściwości maja bardzo duże znaczenie w przypadku włókien z tworzyw sztucznych przeznaczonych do zwiększenia sztywności betonu.

Jednym z kluczowych komponentów linii jest oprogramowanie. Śledzi ono wszystkie etapy produkcji i dostarcza niezbędne informacje dla całego procesu. Pozwala to na uzyskanie kompletnego zapisu procesu.

Techno Plastic to włoska firma. Jej polskim przedstawicielem jest spółka Ana Biuro Handlowe.

Czytaj więcej: Maszyny 481 Nowości 239

brak
 

Wyłączny przedstawiciel firm: Borghi, Presma, Gusbi, TIBI, Techno Plastic, SIBO

Polska