Nowa maszyna do mycia polimerowych klisz wielkoformatowych

Nowa maszyna do mycia polimerowych… Firma ACE Electrostatic, znana głównie z urządzeń elektrostatycznych oraz kontaktowych i bezkontaktowych systemów czyszczących, zdecydowała się powiększyć swoją ofertę o maszyny myjące klisze o dużych wymiarach, stosowane głównie przy druku rolowym fleksograficznym. Bazując na wieloletnim doświadczeniu w produkcji systemów czyszczących - szczególnie modelu AK4000 z unikalnym połączeniem kilku noży powietrznych i odsysania zanieczyszczeń - montowanych na maszynach fleksograficznych oraz kilka pierwszych instalacji indywidualnych u znanych włoskich producentów opakowań kartonowych, ACE rozpoczęło seryjną produkcję tych urządzeń.

Maszyna myjąca ACE model LCV 30-S została zaprojektowana do mycia klisz polimerowych wielkoformatowych w pozycji pionowej. Powierzchnia do pozycjonowania kliszy jest podzielona na dwa sektory, co pozwala również na mycie płyt o mniejszych wymiarach. Największym powodzeniem cieszy się maszyna myjąca klisze o wymiarze 2500 x 1700 mm, większe formaty są również dostępne. Ostatnio ACE dostarczyło model o wymiarach 2800 x 2200 mm. Maszyna jest wyposażona w polikarbonowe drzwi dla łatwego dostępu i pozycjonowania kliszy.

Wszystkie części, które mają kontakt z wodą i środkiem myjącym są wykonane ze stali nierdzewnej. Zewnętrzny zbiornik z wysokociśnieniową pompą zapewnia odpowiednie zasilanie w środek myjący doprowadzany na płytę poprzez dysze spryskujące a automatyczne zawory separują płyny (woda i środek myjący).

ACE


Urządzenie jest wyposażone w specjalną spiralną szczotę z włosiem odpowiednim do mycia klisz bez ryzyka ich uszkodzenia. Jest ona napędzana za pośrednictwem specjalnego łożyska odpornego na korozję. Opcjonalnie dostępny system suszenia klisz.

ACE Electrostatic dostarczyło już ponad 30 takich urządzeń, między innymi do takich znanych firm jak Smurfit Kappa Włochy i Hiszpania, International Paper Italy, Ecopack Romania, Kunert Group Germany.

Dla branży tektury falistej ACE dostarcza również systemy czyszczenia wstęgi i arkuszy oraz odciągu pyłu i zabrudzeń w procesie cięcia.

Przedstawicielem ACE Electrostatic w Polsce jest firma Technograph s.c.

Czytaj więcej:
Maszyny 604

Systemy wspomagające produkcję i obróbkę opakowań: aktywacja powierzchni plastikowych Corona Plus; czyszczenie wstęgi papieru i folii, dejonizacja, antystatyka, linie do ekstruzji powlekającej, laminacji, konwertowania i druku rotograwiurowego, doradztwo techniczne, sprzedaż nowych i używanych urządzeń oraz maszyn, serwis, relokacja maszyn, instalacja i deinstalacja

Polska, 30-390 Kraków, Zawiła 61