Nowa maszyna pakująca firmy Velteko

Nowa maszyna pakująca firmy Velteko
Znany producent maszyn przeznaczonych dla branży opakowaniowej - firma Velteko - wprowadziła na rynek kolejne urządzenie. Jest to pionowa maszyna pakująca HSV 101B Continual.

Nowość w ofercie Velteko to kolejne urządzenie z szerokiej oferty pionowych maszyn. Ten model to trójosiowa maszyna pracująca w trybie ciągłego posuwu folii. Wyposażona jest w modułową konstrukcję, w której podobnie jak i we wcześniejszych modelach tego producenta użyto szereg dostępnych na rynku komponentów.

HSV 101B Continual nadaje się do wykorzystania wtedy, gdy wymagane jest wykonywanie dużej produkcji bez przestojów i poradzenie sobie z pakowaniem materiałów w opakowania dochodzące do 5 litrów. Maksymalna szerokość poprzecznego zgrzewu wynosi w tej maszynie 280 mm, a jej największa możliwa wydajność sięga poziomu 180 opakowań na minutę.

Maszyna pakująca firmy Velteko

Nowe urządzenie Velteko wyróżnia szereg właściwości. Te najbardziej istotne to mocna mechaniczna konstrukcja, główne napędy serwo, istnienie próżniowych pasów przesuwu folii, automatyczne centrowanie folii na kołnierzu oraz możliwość pracy w trybie start stopowym.

Wprowadzenie przez Velteko omawianej maszyny jest odpowiedzią na kilka rynkowych wyzwań. Oto bowiem coraz bardziej ważnymi czynnikami dla oceny jakości maszyny są w tej chwili jej koszty utrzymania w czasie pracy oraz koszty przestojów. W pierwszym rzędzie są to koszty serwisowe np. koszty części zamiennych oraz wyjazdów serwisowych, a te drugie to koszty niezrealizowanej produkcji.

Obydwa nakłady, które mogą mieć charakter długoterminowy, mogłyby być wielokrotnie wyższe niż jednorazowa oszczędność osiągnięta poprzez nabycie tańszej, ale mniej niezawodnej maszyny. Stąd też konieczność pewnej równowagi między tymi dwoma kryteriami. Z testów wykonywanych przez Velteko wynika, że nowe urządzenie ma gwarantować obniżenie liczby wyjazdów serwisowych, przy jednoczesnym wzroście liczby pracujących maszyn.

Czytaj więcej: Maszyny 480 Nowości 239

brak
 

Producent elastycznych systemów pakowania do opakowań formowanych z folii termozgrzewalnych i impulsowo zgrzewalnych.

Polska