Nowa preforma napojowa firmy Hanex

Nowa preforma napojowa firmy…
Firma GTX Hanex Plastic kończy właśnie prace związane z wprowadzeniem nowoczesnej preformy napojowej. To kolejny krok spółki jeśli chodzi o wdrażanie innowacyjnych technologii, pozwalających zmniejszyć wagę opakowań, nie zmieniając przy tym ich walorów użytkowych.

W tej chwili prace nad preformą Hanex Drink Neck wchodzą na ostatnią prostą. Nowość będzie wdrożona u pierwszych klientów jeszcze w tym miesiącu. - To prawda - przyznaje w rozmowie z naszym serwisem Joanna Starostecka z działu preform spółki. - Ta nowa preforma będzie charakteryzować się innowacją na gwincie. Przede wszystkim ten gwint będzie niższy oraz lżejszy. To zaś sprawi oczywiście, że będzie potrzebna również nowa, niższa nakrętka. Stosowanie tej preformy będzie oznaczać oszczędności dla klienta, bo przecież zmniejszy się waga całego opakowania. Jest to całkowicie zgodne z bardzo mocno rozwijającymi się trendami we współczesnym przemyśle opakowaniowym.

Do końca kwietnia preformy trafią do pierwszych dwóch odbiorców. Teraz pracują oni nad przystosowywaniem maszyn i linii produkcyjnych, tak by odpowiadały one wymaganiom, które pojawią się przy stosowanie Hanex Drink Neck. W tym roku nowe preformy trafią łącznie do pięciu odbiorców.

Wprowadzane w tej chwili preformy to kolejna firmowa nowość w tym zakresie. Jedną z wcześniejszych jest m.in. opatentowana lekka preforma napojowa PET - Hanex PCO o wadze 31 gramów. Na aktualną ofertę spółki w sektorze preform składają się produkty dla przemysłu napojowego, olejowego i mleczarskiego. Preformy powstają z granulatów takich firm jak Indorama, DOW Chemicals i SK Eurochem.

W tym roku Hanex planuje zrealizowanie inwestycji na kwotę 20 mln zł, co stanowi dwukrotnie wyższą sumę niż w latach poprzednich. Spółka ma zamiar otworzyć dwie linie produkcyjne do preform PET i trzy linie do produkcji opakowań w postaci butelek w tzw. technologii jednoetapowej (ang. one-stage.).

Obecnie GTX Hanex Plastic oferuje innowacyjne rozwiązania nie tylko w zakresie produkcji preform, ale też folii termoformowalnej oraz opakowań PET. Jego miesięczne zdolności produkcyjne sięgają blisko 130 mln różnego typu opakowań. Spółka uruchomiła też jedyną w kraju linię produkcyjną do wytwarzania wielowarstwowej folii poliestrowej PET z możliwością zastosowania warstwy polietylenu. Ponad 70 proc. udziału w tym rynku czyni z Hanexu niekwestionowanego lidera branży. Firma realizuje zamówienia dla największych koncernów z branży spożywczej, chemicznej, kosmetycznej, budowlanej, technicznej.

Czytaj więcej: Preformy PET 30 Nowości 255