Nowa technologia powlekania opakowań papierowych

Nowa technologia powlekania opakowań papierowych
Koncern BASF wraz z firmą Smart Planet Technologies chcą zawrzeć strategiczne partnerstwo w zakresie stosowania technologii powłok mineralnych EarthCoating w branży opakowań papierowych.

Technologia EarthCoating to zrównoważona i efektywna kosztowo alternatywa dla
tradycyjnych powłok nakładanych metodą ekstruzji. Nowa powłoka posiada doskonałe właściwości barierowe i podnosi zdolności w zakresie recyklingu opakowań - została zaprojektowana z myślą o przetwarzaniu w ramach tradycyjnej infrastruktury do przetwarzania papieru. Powłokę można stosować na przykład w składanych kartonikach, opakowaniach na detergenty, papierowych kubeczkach i talerzykach itp.

- Technologia EarthCoating to długo oczekiwane przełomowe rozwiązanie dla branży opakowaniowej - powiedział Will Lorenzi, prezes Smart Planet Technologies. - Strategiczne partnerstwo z BASF znacznie zwiększa możliwości przemysłu opakowaniowego w zakresie wykorzystywania technologii EarthCoating do podejmowania bardziej zrównoważonych działań w odniesieniu do opakowań.

- Intensywność poszukiwań bardziej zrównoważonych rozwiązań z zakresu powlekania wzrastała w ostatnich latach, a dla wielu firm działających w branży opakowań papierowych stały się one priorytetem - dodaje Christian Schulz, wiceprezes Center for Sustainable Paper Packaging w BASF.

Warto dodać, iż wspomniana placówka BASF została założona w 2013 roku właśnie między innymi w celu poszukiwania udoskonalonych sposobów powlekania opakowań.

Smart Planet Technologies to firma działająca w sektorze technologii opakowaniowych, która postawiła sobie za cel osiąganie postępów w zakresie zrównoważonych działań na rzecz branży opakowaniowej.

Czytaj więcej: Opakowania 1107 Powłoki 16

brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska