Nowa wytłaczarka Friul Filiere

Nowa wytłaczarka Friul Filiere
Firma Friul Filiere skonstruowała nową wersję linii do wytłaczania o nazwie Omega S EVO.

Konstrukcja tej linii jest twórczym rozwinięciem koncepcji zastosowanej uprzednio w Omega S LINE, polegającej na tym, że wszystkie elementy linii, czyli stół kalibrujący, odciąg, urządzenie tnące i stół odbiorczy zamontowane są na jednym suporcie i mogą być dowolnie wymieniane, w zależności od aktualnych potrzeb produkcyjnych.

Podstawową zaletą Omega S EVO jest możliwość szybkiego i łatwego wprowadzania zmian konfiguracji i dostosowania linii do potrzeb wytłaczania konkretnych profili. Modułowa, bazująca na wspólnej ramie konstrukcja umożliwia szybką i łatwą wymianę zarówno stołów kalibrujących, gąsienic odciągu, urządzeń tnących i stołów odbiorczych odpowiednich do aktualnie wytłaczanych profili, jak i montaż dodatkowych urządzeń takich jak: urządzenia czyszczące i szczotkujące, zespoły drukujące UV, wykrojniki i perforatory, kalandry moletujące itp. Wszystkie urządzenia linii połączone są do wspólnej dla całej linii szafy elektrycznej.

Linia jest standardowo sterowana za pomocą sterownika wyposażonego w ekran dotykowy. W szczególnych przypadkach, gdy kontrola skomplikowanych procesów wytłaczania musi być bardziej rozbudowana pracą linii steruje komputer ze specjalnym oprogramowaniem.

Linia posiada zwartą budowę, pozwalającą na znaczną oszczędność powierzchni produkcyjnej. Linia może być posadowiona na kołach, dzięki czemu przemieszczanie linii po hali produkcyjnej może odbywać się bez pomocy wózków widłowych czy urządzeń dźwigowych.

Do najważniejszych zalet linii Omega S EVO zalicza się m.in. oszczędność energii. Możliwe jest zmniejszone zużycie energii elektrycznej o ok. 30 proc. w stosunku do konwencjonalnych wytłaczarek takich samych wielkości.

Czytaj więcej: Wytłaczarki 83 Maszyny 481

Linie do wytłaczania profili i rur, linie do kompandowania, linie do recyklingu, linie do produkcji mieszanek
 

Aktualizacja

Linie do wytłaczania profili i rur, linie do kompandowania, linie do recyklingu, linie do produkcji mieszanek gumowych, linie do przetwórstwa gumy.

Polska