Nowe inwestycje producenta folii

Nowe inwestycje producenta folii
W lipcu 2014 roku Zakład Produkcji Folii Efekt Plus Sp. z o.o. zamierza uruchomić kolejną linię technologiczną do wyrobu folii. Dzięki nowej inwestycji moce produkcyjne firmy wzrosną do około 70 tys. ton rocznie.

Planowane rozszerzenie produkcji to kolejny krok w procesie rozwoju przedsiębiorstwa. Od kwietnia 2011 roku firma prowadzi produkcję 50-warstwowej folii stretch. Linia technologiczna do jej produkcji była pierwszą w Europie tego typu instalacją. Produkt wykorzystujący nanotechnologię sprzedawany jest przez firmę pod handlową nazwą 50-leyers. Dzięki silnej strukturze siatki folia charakteryzuje się przede wszystkim dużą odpornością na przebicie. Ta cecha folii stretch jest doceniana zwłaszcza przez firmy wykorzystujące ją do zabezpieczania ładunków przemysłowych i materiałów budowlanych.

W październiku 2012 roku firma otworzyła i uruchomiła produkcję w nowym oddziale zlokalizowanym w Specjalnej Strefie Ekonomicznej, Parku Naukowo-Technologicznym Aeropolis Rogoźnica. Gama produktów oferowanych przez firmę wzbogaciła się o siedmiowarstwową folię stretch o podwyższonych parametrach użytkowych. To rozwiązanie stanowiące know-how firmy jest elementem przeprowadzonych prac badawczo-rozwojowych. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań techniczno-recepturowych nowa technologia umożliwia produkcję folii od 8 µm grubości, charakteryzującą się poprawioną barierowością i wytrzymałością. Oferowana jest przez firmę pod handlową nazwą M7 - mikrostretch 7.

Dynamiczny rozwój firmy w ostatnich latach został zauważony i doceniony w rankingach. W 2013 roku w konkursie Diamenty Forbesa firma Efekt Plus zajęła drugie miejsce w rankingu podkarpackich średnich przedsiębiorstw najszybciej zwiększających swoją wartość.

Zakład Produkcji Folii Efekt Plus


Czytaj więcej: Folia 292