Nowe laminaty firmy UPM Raflatac

Firma UPM Raflatac wprowadza na rynek nowy cienki materiał wierzchni PET Clear w rolkach o szerokości 2 m do produkcji wysokonakładowej.

Laminaty etykietowe, czyli nowość firmy UPM Raflatac, przeznaczone są do etykietowania opakowań. Jak tłumaczą przedstawiciele producenta PET Clear wyróżniają takie właściwości, jak wyjątkowa przejrzystość oraz wytrzymałość i trwałość tego materiału do etykietowania opakowań dla żywności, napojów, farmaceutyków, kosmetyków i towarów luksusowych, a dodatkowo także identyczny proces recyklingu identyczny jak w przypadku tworzywa PET. Dodają przy tym, że materiał wierzchni PET Clear o grubości 36 mikronów jest przeznaczony do niemal wszystkich zastosowań.

Warto wiedzieć, że poliestrowy powlekany materiał wierzchni o małej grubości zapewnia większą przejrzystość niż tworzywa polipropylenowe. Może on być również wykorzystywany do produkcji błyszczących etykiet o wysokiej przejrzystości, zapewniając znakomity efekt niewidocznej etykiety. Przejrzysty klej oferuje odpowiednią adhezję w wielu zastosowaniach, a materiał wierzchni może być poddawany recyklingowi wraz z opakowaniami PET na żywność i napoje. Co więcej, rolki o szerokości 2 m ułatwiają produkcję wysokonakładową, a cieńsze etykiety zapewniają większą liczbę etykiet na rolce. Materiał wierzchni PET Clear TC 36 może być również stosowany do podwójnego laminowania, zapewniając wytrzymałość i trwałość.

Firma UPM Raflatac jest wiodącym, światowym dostawcą samoprzylepnych laminatów etykietowych i producentem materiałów RFID. Firma z powodzeniem funkcjonuje w Polsce. Niedawno otworzyła koło Wrocławia jedną z najnowocześniejszych w swojej branży fabryk na świecie.

Czytaj więcej: Etykiety 96