Nowe opakowania dla dań gotowych

Nowe opakowania dla dań gotowych
Firma Mispol wprowadza na polski rynek nowe opakowania. Są to wielowarstwowe tacki RPC przeznaczone dla dań gotowych. Producentem opakowań jest RPC Bebo UK Corby.

Mispol, to firma zajmująca się produkcją i dystrybucją konserw mięsnych, pasztetów oraz dań gotowych. Jej produkty są oferowane w Polsce, krajach UE, a także krajach byłego ZSRR i byłej Jugosławii oraz w Izraelu.

Grupa Mispol posiada cztery zakłady produkcyjne. Dwa z nich są ulokowane w naszym kraju - w Suwałkach i w Białymstoku, a dwa pozostałe na Białorusi.

Użycie wielowarstwowych opakowań do żywności produkowanych przez RPC Bebo UK Corby pozwoliło grupie Mispol wprowadzić do sprzedaży nową serię produktów. Jest to odpowiedź na rosnący popyt na dania gotowe na polskim rynku.

Badania rynku wykazały, że polscy konsumenci szukają szybkich i wygodnych dań Mispolgotowych pakowanych w pojedyncze porcje, więc Mispol opracował serię produktów niechłodzonych o nazwie "Pyszne danie gotowe", które przed podaniem wystarczy podgrzewać przez dwie minuty w kuchence mikrofalowej.


Jeśli chodzi o nowe opakowania, to pierwsze z nich - tacka do dań gotowych typu A, zapewnia elastyczny format opakowania. Jego bariera ochronna pozwala zachować smak produktów przez dziewięć miesięcy przechowywania. Ponadto opakowanie jest całkowicie przystosowane do użytku w kuchence mikrofalowej. Co ważne, dzięki optymalnemu kształtowi, konsument może spożywać danie bezpośrednio z tacki.

Opakowania posiadają strukturę barierową PP/EVOH/PP i są szczelnie zamykane folią ochronną. Produkt jest też ozdobiony atrakcyjnym rękawem kartonowym, który przytrzymuje tackę.

W tej chwili na polskim rynku brakuje tego typu opakowań dla dań gotowych, więc Mispol spodziewa się dużej popularności tej serii wśród konsumentów.

- Te opakowania w postaci tacek barierowych są dla nas idealne z kilku względów. Ich kształt i pojemność oferuje wygodny format do pakowania posiłków, które można łatwo przygotować i spożyć bezpośrednio z tacki. Dodatkowo, z punktu widzenia produkcji, są one dobrze dostosowane do naszych procesów sterylizacji – ocenia Ewa Andruk, dyrektor marketingu w Grupie Mispol.